Siódmiak, Tłuczyński, Jurecki, Szmal, Bielecki i bracia Lijewscy w Final Four Pucharu Niemiec

W weekend odbyły się mecze 1/4 finału Pucharu Niemiec w piłce ręcznej mężczyzn. W turnieju finałowym tych rozgrywek wystąpią bracia Lijewscy - Krzysztof i Marcin oraz Artur Siódmiak, Tomasz Tłuczyński, Michał Jurecki, Sławomir Szmal i Karol Bielecki.

Wojciech Święch

W sobotę zespół TuS N-Lübbecke zmierzył się na wyjeździe z drugoligową ekipą Bergischer HC. W kadrze gospodarzy na to spotkanie znalazł się polski rozgrywający Artur Giela. Natomiast w barwach przeciwników wybiegli na parkiet trzej nasi rodacy - obrotowy Artur Siódmiak, lewoskrzydłowy Tomasz Tłuczyński oraz rozgrywający Michał Jurecki.

Miejscowi okazali się wymagającym rywalem dla beniaminka 1. Bundesligi. Szczypiorniści Bergischer HC do przerwy w stosunku 12:11. Jednak po zmianie stron zawodnicy TuS N-Lübbecke prezentowali się już lepiej i ostatecznie wygrali 26:22.

Dla zwycięzców najwięcej bramek zdobył Alexandros Alvanos. Grek 7 razy umieścił piłkę w siatce. Natomiast Siódmiak zdobył 5 goli, a Tłuczyński zaliczył 4 trafienia (w tym 3 z rzutów karnych).

Klub HSV Hamburg zagrał na wyjeździe z VfL Bad Schwartau z 2. Bundesligi Nord. Do przerwy gospodarze starali się dotrzymać kroku bardziej utytułowanym przeciwnikom. Jednak w drugiej połowie meczu przyjezdni zaczęli z biegiem czasu przejmować inicjatywę na boisku, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem HSV w stosunku 36:29.

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Hamburga był Pascal Hens, którzy zdobył 7 goli. Z dobrej strony pokazali się również bracia Lijewscy. Krzysztof 6 razy wpisał się na listę strzelców, a Marcin po meczu mógł się pochwalić o połowę mniejszym dorobkiem bramkowym.

W Lufthansa Final Four wystąpią także inni reprezentanci Polski - bramkarz Sławomir Szmal i lewy rozgrywający Karol Bielecki z Rhein-Neckar Löwen. Zagrali oni w wyjazdowym meczu przeciwko Frisch Auf Göppingen. Ostatni ze wspomnianych naszych rodaków zdobył w niedzielnym spotkaniu 2 bramki, a Lwy odniosły zwycięstwo 33:29 (15:14). Goście swój sukces w dużej mierze zawdzięczają Uwe Gensheimerowi, który zdobył 12 goli. W składzie Rhein-Neckar w weekend nie pojawił się Grzegorz Tkaczyk, który leczy uraz kolana. Jednak powinien on być do dyspozycji trenera w trakcie Lufthansa Final Four.

W ćwierćfinale Pucharu Niemiec sporą niespodziankę sprawił zespół VfL Gummersbach, który dosyć łatwo poradził sobie z THW Kiel. Wystarczy wspomnieć, iż miejscowi schodzili do szatni na przerwę, prowadząc wyraźnie 21:12. W drugiej "odsłonie" pojedynku kilońska ekipa bezskutecznie starała się odrobić straty. Pojedynek zakończył się rezultatem 35:28 na korzyść VfL Gummersbach. W barwach zwycięzców 8 bramek w tym spotkaniu rzucił Róbert Gunnarsson. Natomiast w szeregach THW Kiel nie zawiódł Filip Jícha, który 7 razy znalazł sposób na golkiperów gospodarzy.

Zwycięzcy weekendowych spotkań wystąpią w turnieju Lufthansa Final Four, który odbędzie się w Hamburgu w dniach 10-11 kwietnia br. Impreza ta wyłoni triumfatora Pucharu Niemiec. W półfinale tych rozgrywek HSV Hamburg zagra z TuS-N-Lübbecke, a szczypiornistom Rhein-Neckar Löwen przyjdzie się zmierzyć z VfL Gummersbach.