Rywale MMTS-u Kwidzyn z pomocą sędziów pokonali outsidera

W miniony weekend szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn pokonali przed własną publicznością HC Odorheiu Secuiesc 32:20 (17:7) w pierwszym meczu 1/8 finału Challange Cup. Już w najbliższą sobotę w Rumunii odbędzie się rewanż.

Wojciech Święch

Tymczasem zespół HC Odorhei Secuiesc w ramach 16. kolejki rumuńskiej ekstraklasy zmierzył się u siebie z SCM HC RomCri Braşov. Spotkanie zaczęło się dość niespodziewanie. Gospodarze męczyli się z outsiderem ligowych rozgrywek. W 7. minucie pojedynku przyjezdni prowadzili nawet 4:3, potem mecz stał się bardzo wyrównany. W 20. minucie był jeszcze remis 9:9.

Jednak wówczas sędziowie zaczęli nakładać kary na piłkarzy ręcznych SCM HC RomCri Braşov. Drużyna HC Odorhei Secuiesc szybko to wykorzystała i na przerwę schodziła do szatni przy wyniku 16:9 na swoją korzyść.

Po zmianie stron to goście rzucili dwa pierwsze gole. W kolejnych minutach miejscowi kontrolowali to, co działo się na parkiecie. Na kwadrans przed końcem spotkania podopieczni trenera Vlada Caby prowadzili różnicą dziewięciu bramek (24:15). Ostatecznie odnieśli oni zwycięstwo w stosunku 32:27. W szeregach miejscowych najskuteczniejszym zawodnikiem był Andrei Mihalcea, który 6 razy umieścił piłkę w siatce rywali.

- Sędziowie po raz kolejny mieli wpływ na rezultat, ale nie mam już siły o tym mówić. Mamy zbyt małe wpływy, aby grać w ekstraklasie - powiedział po meczu gazecie Adevărul trener SCM HC RomCri Braşov, Vasile Curiţeanu. Trzeba wspomnieć, iż jego podopieczni zdobyli dotychczas tylko jeden punkt w aktualnym sezonie ligowym.

HC Odorhei Secuiesc - SCM HC RomCri Braşov Cri 32:27 (16:9)