Szczypiornistki Truso Elbląg mistrzyniami Polski juniorek

W Kielcach zakończył się 56. finał mistrzostw Polski juniorek. W finałowym pojedynku, po emocjonującej końcówce Truso Elbląg wygrał z Ruchem Chorzów. Brązowe medale przypadły Vistalowi Łączpol Gdynia.

Mateusz Kołodziej

W finale ekipa z Elbląga spotkała się z Ruchem Chorzów i jak na spotkanie dwóch najlepszych drużyn przystało, nie brakowało w nim emocji. Brązowe medale zdobyły młode zawodniczki Łączpolu Gdynia, które stosunkowo łatwo pokonały znakomicie spisujące się do tej pory zawodniczki Sośnicy Gliwice.

Dopiero na siódmej lokacie zakończyły turniej zawodniczki KSS-u Kielce, które broniły mistrzowskiego tytułu wywalczonego przed rokiem w Elblągu. W pojedynku o siódme miejsce podopieczne Moniki Ciszek wygrały z Beskidem Nowy Sącz 33:29.