Sparkassen Cup 2010: Drugie zwycięstwo Orlen Wisły

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju Sparkassen Cup. W środę "Nafciarze" pokonali TV Emsdetten 33:31, czyli w identycznym stosunku, jak dzień wcześniej HSG Düsseldorf.

Łukasz Wojtczak

Spotkanie z TV Emsdetten do złudzenia przypominało wtorkowy pojedynek Orlen Wisły z HSG Düsseldorf. W początkowej fazie zespół niemiecki miał sporo problemów z obroną 6-0 zastosowaną przez "Nafciarzy". Z upływem czasu mecz bardzo się wyrównał. Na przerwę Polski zespół schodził z jedną bramką zaliczki (17:16). W drugich 30 minutach Wisła zaczęła stopniowo zyskiwać przewagę. Ostatecznie podopieczni Larsa Walthera pokonali TV Emsdetten 33:31. Podobnie jak we wtorek, najwięcej bramek dla płocczan zdobył Arkadiusz Miszka.

Bardzo dobre spotkanie w barwach DHC Rheinland rozegrał też były reprezentant Polski Maciej Dmytruszyński, który w przegranym przez jego zespół meczu przeciwko HSC Coburg, zdobył sześć bramek. Cztery trafienia dla TV Hüttenberg zaliczył również Tomasz Jeżewski, a jego drużyna zremisowała z MT Melsungen.