Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ivano Balić piłkarzem ręcznym wszech czasów

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) niedawno ogłosiła plebiscyt na najlepszego szczypiornistę wszech czasów. Sympatycy piłki ręcznej mogli oddać głos na Ivano Balicia, Joachima Deckarma, Talanta Dujszebajewa bądź Nikolę Karabatica.
Wojciech Święch
Wojciech Święch

IHF podała wyniki plebiscytu. Swój głos za pośrednictwem strony internetowej Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej oddało prawie 11 tysięcy fanów szczypiorniaka. Spośród nich 48,7 procenta uznało, że najlepszym zawodnikiem wszech czasów jest Chorwat Ivano Balić.

Za nim znalazł się Nikola Karabatić, któremu przypadło 33,7 procenta głosów. Natomiast 3. miejsce w plebiscycie zajął z poparciem na poziomie 16,5 procenta Talant Dujszebajew.

- Cieszę się z wygranej w głosowaniu. Jak powiedział mój trener, teraz muszę to udowodnić i być jeszcze lepszy. Kibice tego ode mnie oczekują co roku. Jest to dla mnie, jak i chorwackiej piłki ręcznej, ogromny zaszczyt. Zwycięstwo to znaczy dla mnie jeszcze więcej z tego powodu, iż głosowali fani, a ich nie da się oszukać - stwierdził Ivano Balić, który próbował nie skupiać się wyłącznie na swoim sukcesie.

- Wyrazy szacunku dla moich rywali, także wspaniałych piłkarzy ręcznych. Nikola i ja w dalszym ciągu gramy, więc zebraliśmy razem chyba ponad 80 procent. Szczypiorniak staje się coraz bardziej popularny i to jest wspaniała wiadomość dla naszego sportu - dodał gracz RK Croatia Osiguranje Zagrzeb w rozmowie z bałkańskimi mediami.

Ivano Balić siedem lat temu z kadrą narodową sięgnął po złoty medal na mistrzostwach świata, a rok później cieszył się z triumfu na olimpiadzie. Szczypiornista ten ma w swoim dorobku również srebrne krążki mistrzostw Europy (2008, 2010) oraz mundialu (2005, 2009).

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / Index
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×