Kempa Cup: HSV Hamburg górą w "polskim" finale. Świetny występ Polaków!

W dniach 13-15 sierpnia w Lenningen odbył się INTERSPORT Masters Kempa Cup. W turnieju wzięło udział 8 zespołów, w tym trzy z Polakami w składzie. HSV Hamburg braci Lijewskich, Rhein-Neckar Löwen - Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk oraz US Dunkerque Dawida Nilssona.

Paweł Nowakowski

Faworyci turnieju HSV Hamburg i Rhein-Neckar Löwen zgodnie z przewidywaniami awansowały do finału turnieju rozgrywanego w Lenningen. Zespół z Hamburga w bardzo dobrym stylu wygrał wszystkie swoje grupowe spotkania uzyskując awans do wielkiego finału.

Niestety w drużynie z Hamburga nie wystąpił Krzysztof Lijewski, który jest świeżo po operacji lewego ramienia. Nieco gorzej zaprezentował się nowy zespół Dawida Nilssona - US Dunkerque. Francuzi z kompletem porażek musieli grać tylko o 7 miejsce w niemieckim turnieju. "Lwy" Rhenu Neckaru miały nieco problemów jedynie w meczu z HSG Wetzlar, który wygrali 20:17. Pozostałe mecze "Lwów" zostały wygrane w pewnym i przekonującym stylu dającym prawo gry w finale.

Można śmiało stwierdzić, że pojedynki grupowe dla HSV Hamburg i Rhein-Neckar Löwen były "spacerkiem". Dopiero finał miał pokazać wszystkim dyspozycję oby drużyn przed nachodzącym sezonem Bundesligi.

"Polski" finał

W finale tegorocznego INTERSPORT Masters Kempa Cup zmierzyły się zespoły HSV Hamburg i Rhein-Neckar Löwen. Obie drużyny rozpoczęły nerwowo, dopiero w czwartej minucie spotkania wynik otworzył skrzydłowy "Lwów" - Ivan Cupić. Od tego momentu zaczęła się ostra i wyrównana walka. W 14 minucie po bramce Roberta Gunarssona było 6:5 na korzyść Rhein-Neckar Löwen. Chwilę później wyrównał Hans Lindberg.

Dzięki świetnej postawie w bramce Sławomira Szmala, zespół z Mannheim skrupulatnie powiększał przewagę. Okazji do powiększenia przewagi nie wykorzystał Karol Bielecki , przed przerwą powinno być 18:14 na korzyść "Lwów". Zmarnowana sytuacja polskiego rozgrywającego szybko się zemściła i Lindberg zdobył swoją trzecią bramkę w pierwszej połowie meczu, ustalając do przerwy wynik 18:15 na korzyść RNL.

Po przerwie nastąpiła metamorfoza w grze Hamburga. Niemal w pojedynkę prawoskrzydłowy HSV Hamburg - Hans Lidnberg doprowadził do odrobienia strat a
później powiększenia przeagi przez HSV. W 49 minucie było już 28:24 dla zespołu Martina Schwalba. "Lwy" nie zamierzały odpuścić, czego efektem był szaleńczy pościg podopiecznych Oli Lindgrena. W 55 minucie na tablicy mieliśmy wynik 30:29 dla HSV. Ostatecznie końcówkę lepiej wytrzymali gracze HSV, zostając triumfatorami turnieju INTERSPORTS Masters Kempa Cup. "Cegiełkę" do sukcesu dołożył Marcin Lijewski, który w finałowym meczu zdobył 6 bramek.

Wszyscy Polacy grający w finale pokazali się z bardzo dobrej strony, udowadniając, że są w wysokiej dyspozycji przed nadchodzącym sezonem Bundesligi.