MEJ: Wysokie zwycięstwo Polaków nad Słowacją

Wysokim zwycięstwem Polaków zakończył się piąty mecz naszej reprezentacji na rozgrywanych w Czarnogórze Mistrzostwach Europy Juniorów. Biało-czerwoni w środę pokonali Słowację 41:27.

Podopieczni trenera Jacka Okpisza nie pozostawili Słowakom złudzeń, kto jest lepszym zespołem. Już do przerwy Polacy prowadzili różnicą siedmiu bramek (19:12). W drugiej połowie biało-czerwoni konsekwentnie powiększali przewagę i mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem naszych juniorów 41:27. Duża w tym zasługa Michała Daszka, który z 13 bramkami był najskuteczniejszym strzelcem drużyny.

W drugim meczu "polskiej" grupy Rosja pokonała Norwegię 40:31. Polacy uplasowali się ostatecznie na drugim miejscu w grupie, dzięki czemu w dalszej fazie turnieju będą walczyć o miejsca 9-12. W piątek o godz. 20.00 biało-czerwoni zmierzą się z Islandią.

Wyniki:

Polska - Słowacja 41:27 (19:12)

Bramki dla Polski: Daszek 13, Obiała 7, Paczkowski 6, Biegaj 4, Kubala 3, Rogulski 3, Staszewski 3, Abram 1, Mogielnicki 1.

Rosja - Norwegia 40:31 (24:20)