MEJ: Chorwacja mistrzem Europy!

Reprezentacja Chorwacji wywalczyła złote medale Mistrzostw Europy Juniorów. W finale czarnogórskiego turnieju, Chorwaci pokonali Hiszpanów. Brązowe medale trafiły w ręce Duńczyków.

W tym artykule dowiesz się o:

Finałowy pojedynek dostarczył kibicom wielu emocji. Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania z dużą determinacją. W pierwszej połowie minimalnie lepsi byli Hiszpanie, którzy po 30 minutach prowadzili 13:11. Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w drugiej połowie. Chorwaci zdołali odrobić straty i po bardzo nerwowej końcówce pokonali Hiszpanów 26:27. Najlepszym zawodnikiem wśród Chorwatów był Mirko Herceg. Gracz HRK Izvidac zdobył dla swojej drużyny dziewięć bramek. Chorwat nie dotrwał jednak do końca spotkania, bo za trzecią dwuminutową karę obejrzał czerwoną kartką. Najwięcej bramek dla Hiszpanów zdobył syn słynnego trenera Renovalii Ciudad Real Talanta Dujszebajewa- Alex Dujszebajew. 17-latek pokonywał bramkarzy rywali siedmiokrotnie.

W meczu o trzecie miejsce Duńczycy pokonali po dogrywce reprezentację Niemiec 28:27. Naszym zachodnim sąsiadom nie pomogło nawet dwanaście bramek Jana Forstbauera.

Polacy, po sobotniej porażce z Rosją, zajęli w końcowej klasyfikacji odległą dziesiątą lokatę.