Liga Mistrzyń: DVSC Korvex pokonuje RK Zajeczar

W pierwszym pojedynku drugiego dnia rozgrywek eliminacyjnych, którego stawką jest awans do fazy grupowej Ligii Mistrzyń, węgierski DVSC Korvex pokonał serbski RK Zajeczar 25:24.

Kamila Ziobro

Od samego początku obydwie drużyny grały mocno w obronie i ostro w ataku. Przez pierwsze minuty meczu na parkiecie dominowały Serbki, lecz jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania to Węgierki wyszły na prowadzenie. Najbardziej emocjonującą częścią meczu była 57. minuta, kiedy jeszcze RK Zajeczar miało szansę wygrać to spotkanie. Niestety ekipa z Serbii nie wytrzymała presji ostatecznie przegrywając z DVSC Korvex 24:25.

DVSC Korvex - RK Zajeczar 25:24 (14:14)

DVSC Korvex: Juhasz 2, Csaki 3, Bognar 7, Szabo 3, Bulath 5, Bogdanovic 2, Sopronyi 2, Hornyak 1.
Kary: 1 x 2 min.