Jurand ograł beniaminka - relacja z meczu Jurand Ciechanów - Pogoń Handball Szczecin

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Szlagier kolejki, tak zapowiadano spotkanie ciechanowskiego Juranda z beniaminkiem rozgrywek Pogonią Handball Szczecin. Szczecinianie równorzędnym rywalem dla ciechanowian byli tylko przez pierwsze 20 minut. Później zespół prowadzony przez Rafała Białego był dla gospodarzy tylko tłem.

Mecz zaczął się od bramki Michała Prątnickiego, jak się później okazało najskuteczniejszego na parkiecie. Udane interwencje zarówno Andrzeja Marszałka w bramce gospodarzy, jaki i Szymona Ligarzewskiego bramkarza gości trzymały stosunkowo niski wynik do 10 minuty, wtedy to za sprawą Kamila Ringwelskiego goście wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Odpowiedź podopiecznych Pawła Nocha była natychmiastowa. Wyrównującą bramkę rzucił Łukasz Jurkiewicz, w sukurs mu poszli Szymon Nowaliński i wcześniej wspomniany Prątnicki, którzy wyprowadzili gospodarzy na trzybramkowe prowadzenie, którego ciechanowianie już do końca spotkania nie oddali. Jurand systematycznie powiększał przewagę i na przerwę schodził z sześciobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie ponownie dał o sobie znać Prątnicki, który w całym spotkaniu niemiłosiernie karcił Ligarzewskiego czy to z kontry, czy z ataku pozycyjnego. Goście nie pozostawali dłużni i szybkim wznowieniem starali się sforsować dobrze dysponowaną obronę ciechanowian. Uaktywnił się Paweł Krupa, jednak często piłka po jego rzutach mijała bramkę strzeżoną przez Andrzeja Marszałka. Pogoń nieporadnie atakowała, Jurand kontrował, tak pokrótce można opisać drugą część spotkania. W zdobywanie bramek dla ciechanowian włączył się niezawodny z kontry Marcin Krysiak. W końcówce trener gospodarzy dał pograć rezerwowym, u gości skutecznością wykazał się weteran Paweł Biały. Wynik spotkania ustalił zawodnik gości Karol Królik. Jurand wygrywa w Ciechanowie z Pogonią Handball Szczecin 36:28. Za tydzień, w ramach 3 kolejki Jurand zagra w Ostrowie Wielkopolskim, Pogoń będzie podejmować u siebie Grunwald Poznań.

MKS Jurand Ciechanów - Pogoń Handball Szczecin 36:28 (15:9)

Jurand: Marszałek, Krajewski Marcin - Krysiak 6, Niećko 6, Rurarz 2, Piórkowski 2, Starzyński 2, Prątnicki 9, Jurkiewicz 2, Nowaliński 3, Bonisławski 1, Krajewski Rafał 3, Kraszewski.

Kary: 18 minut.

Rzuty karne: 1/3.

Pogoń: Ligarzewski, Matkowski - Jedziniak 3, Biały 5, Masiak 2, Krupa 5, Suszka 3, Ringwelski 4, Smuniewski 1, Królik 5, Rojek.

Kary: 8 minut.