Liga francuska: "Polski" mecz dla Moniki Stachowskiej

W 7. kolejce Ligue Feminine de Handball doszło do kolejnego "polskiego" starcia tym razem parysko - bretońskiego. W stolicy Francji zmierzyły się: Issy Paris Hand Karoliny Zalewskiej i Arvor 29 Pays de Brest Moniki Stachowskiej. To był mecz dwóch sąsiadujących z sobą w tabeli zespołów i zdobycie kompletu punktów premiowało awansem do ścisłej czołówki.
 Redakcja
Redakcja

Trudno było wskazać faworyta tej potyczki, własny parkiet przemawiał za paryżankami, dodatkowo Arvor zagrał mocno osłabiony. Kontuzje wykluczyły brazylijską bramkarkę M.Pessoe oraz obie leworęczne rozgrywające. Mimo kadrowych kłopotów zespół z Bretanii wyrównany był tylko początek meczu, końcówka pierwszej połowy i drugie 30 minut to już popis Arvor. Świetny mecz rozgrywała Gladys Boudan. Kołowa reprezentacji Francji popisała się niecodziennym wyczynem - zdobyła 11 bramek z gry i to ze 100 procentową skutecznością! Monika Stachowska w tym meczu skupiła się na grze w defensywie zaliczając też jedno celne trafienie. Issy Paris - Arvor 29 Pays de Brest 24:32. Karolina Zalewska tym razem nie wpisała się na listę strzelców.

Pewnie bo różnicą 10-bramek Mios Biganos Agaty Szukiełowicz-Genes pokonał Dijon, a polska kołowa zdobyła dwie bramki. W rozegranym awansem spotkaniu Fleury wyraźnie uległo we własnej hali mistrzyniom Francji z Toulon 23:35. Marta Gęgą zakończyła mecz z dorobkiem 5 bramek.