KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Mecz meczowi nie jest równy - rozmowa z Mariuszem Gujskim, zawodnikiem Warmii Olsztyn

Popularny "Marian" w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl szuka przyczyn słabej jak dotąd postawy Warmii Olsztyn w Superlidze oraz odpowiada na kluczowe pytanie, czy Warmiacy włączą się do walki o miejsce na podium mistrzostw Polski.
Krzysztof Podliński
Krzysztof Podliński

Krzysztof Podliński: 2010 rok był dla Mariusza Gujskiego...

Mariusz Gujski: Średnio udany, z tego względu, że udało nam się utrzymać Śląsk Wrocław w ekstraklasie pomimo kłopotów organizacyjno-finansowych, a klub się rozpadł. Z drugiej strony po przejściu do Olsztyna gra nie układała się po naszej myśli, stawiani byliśmy w roli medalisty, a rzeczywistość i styl naszej gry odbiegały od postawionych przed nami założeń.

Właściwie jednym słowem można określić postawę zespołu z Olsztyna w dotychczasowych 15 spotkaniach ligowych - zawód. Po znacznych wzmocnieniach, olsztyńska Warmia miała być silną konkurencją dla zespołów z czołówki tabeli. 13 punktów i 6 miejsce w stawce to wynik, który nie satysfakcjonuje was zawodników, ani tym bardziej kibiców...

- To prawda, nasze miejsce w tabeli i styl w jakim graliśmy nie napawały optymizmem, ale mamy nadzieję, że z nowym rokiem i nowym szkoleniowcem podniesiemy się z dołka i spełnimy oczekiwania zarówno swoje, zarządu jak i kibiców.

Czego według Ciebie zabrakło, aby takie mecze jak w Legnicy, Piotrkowie Tryb. czy spotkanie przed własną publicznością ze Stalą Mielec, rozstrzygnąć na swoją korzyść?

- W tych meczach na pewno zabrakło konsekwencji taktycznej i trochę szczęścia. Teraz będziemy mieli rundę rewanżową i naszym celem jest zdobycie kompletu punktów.

Do czego zmierzam... Obok Zagłębia Lubin jesteście drużyną, która jak dotąd najczęściej remisowała ze wszystkich ligowców. Myślisz, że końcówki meczów to pięta achillesowa olsztyńskiego zespołu?

- Myślę, że nie. To wynika chyba z przebiegu meczu. Nie graliśmy konsekwentnie i z głową. Mecz meczowi nie jest równy i trudno zweryfikować skąd wynikają u nas tak słabe końcówki.

SF-6397.jpgMariusz Gujski (z piłką)

W świetle przeciętnych wyników osiąganych przez Warmię, dotychczasowego opiekuna olsztyńskiego zespołu, Aleksandra Malinowskiego zastąpił Zbigniew Tłuczyński. Według Ciebie, nowy szkoleniowiec jest w stanie znaleźć środek na poprawę gry Warmii?

- Nowy szkoleniowiec ma przed sobą postawiony taki cel i będzie chciał się z niego wywiązać najlepiej jak potrafi. Miejmy nadzieję, że będzie potrafił wykorzystać potencjał personalny naszej drużyny, bo trzeba w końcu to poukładać w jedną całość, tak byśmy tworzyli na boisku zgrany kolektyw.

Wróćmy na chwilę do czasu, przed Twoim przyjściem do Olsztyna. Propozycja ze stolicy Warmii i Mazur była jedyną ofertą czy znajdowałeś się w orbicie zainteresowań innych klubów?

- Powiem szczerze, że już wcześniej miałem propozycję przyjścia do Olsztyna. Spodobał mi się planowany skład Warmii. Zapowiadała się tu bardzo fajna drużyna pod względem personalnym i to zadecydowało o moim przyjściu. Nie rozważałem propozycji innych klubów.

Kontynuacja rozgrywek ligowych na początku lutego. Twoim zdaniem, Warmia jest w stanie z powodzeniem walczyć o miejsce na najniższym stopniu podium? Biorąc pod uwagę fakt, że drużyny z Kielc i Płocka są już praktycznie poza zasięgiem reszty ligowej stawki...

- Oczywiście Kielce i Płock to drużyny, które są poza zasięgiem, a za nimi szanse na medal są wyrównane. Tym bardziej, że liga jest nieprzewidywalna. Patrząc jednak na układ tabeli, mamy realne szanse na zajęcie najniższego stopnia podium. Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×