Przed MŚ piłkarzy ręcznych: Chile nie sprostało szwedzkiemu ligowcowi

Za kilka dni w Szwecji rozpoczną się mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. W kraju tym przebywa już drużyna narodowa Chile. Zespół z Ameryki Południowej będzie jednym z rywali biało-czerwonych w pierwszej fazie mundialu.

Wojciech Święch

Chilijska reprezentacja ma za sobą sparing z jednym z klubów szwedzkiej Elitserien. Podopieczni trenera Fernando Capurro stanęli naprzeciwko Alingsås HK. Spotkanie lepiej rozpoczęła ekipa ze Skandynawii, która bezlitośnie wykorzystała techniczne błędy przeciwników i szybko objęła prowadzenie w stosunku 6:2. Jednak Chile zaczęło powoli dochodzić do głosu. Najpierw doprowadziło ono do wyrównania (8:8), by na przerwę schodzić do szatni przy stanie 17:15 na swoją korzyść.

Po zmianie stron szczypiorniści Alingsås HK prowadzili przez większość drugiej połowy, choć był moment, kiedy Chilijczycy próbowali jeszcze dotrzymać im kroku (24:24). Mecz towarzyski zakończył się ostatecznie zwycięstwem gospodarzy 33:30.

W szeregach zespołu z Ameryki Południowej najskuteczniejszym piłkarzem ręcznym był Emil Feuchtmann, który 7 razy wpisał się na listę strzelców. Warto wspomnieć, iż w bramce Chile niezłe spotkanie rozegrał Felipe Barrientos, który miał skuteczność interwencji na poziomie 40 procent.

Alingsås HK - Chile 33:30 (15:17)