Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Giennadij Kamielin: Najbliższy turniej będzie dla nas trudniejszy

Już wkrótce na parkiet powrócą piłkarze ręczni PGNiG Superligi. Dla szczypiornistów Nielby ostatnim sprawdzianem formy przed wznowieniem rozgrywek ligowych będzie turniej piłki ręcznej w Kwidzynie. Odbędzie się on w dniach 21-22 stycznia.
Piotr Werda
Piotr Werda

W rozegranym w minionym tygodniu Turnieju Piłki Ręcznej o Buchar Burmistrza Wągrowca triumfowali gospodarze. Piłkarze ręczni Nielby wyprzedzili w klasyfikacji końcowej takie zespoły jak: Warmię Anders Group Traveland-Społem Olsztyn, czy też MMTS Kwidzyn.

Zadowolenia z postawy nielbistów nie ukrywał Jerzy Kasprzak. - Turniej w stu procentach spełnił swoją rolę. Podczas imprezy chcieliśmy zobaczyć, na jakim etapie przygotowań jesteśmy obecnie. Impreza dała nam też odpowiedź na pytanie, jaki jest obraz naszej drużyny w porównaniu do zespołów, które zajmują górną część tabeli. Po rozegranych zawodach widać, że jesteśmy na najlepszej drodze, aby nasze wyniki były coraz lepsze - tłumaczył prezes MKS-u.

Kolejnym etapem przygotowań do dalszej części rozgrywek ligowych będzie dla wągrowczan turniej w Kwidzynie. Odbędzie się on w dniach 21-22 stycznia (piątek - sobota). Nielbistom przyjdzie rywalizować w nim z MKS Piotrkowianinem, Warmią-Anders Group-Społem Olsztyn oraz gospodarzem zawodów, MMTS-em.

W piątek, w pierwszym dniu zawodów, o godzinie 17:00, Warmia Olsztyn zmierzy się z Nielbą Wągrowiec. O godzinie 19:00 kwidzynianie rozegrają spotkanie z MKS Piotrkowianinem. W sobotę najpierw olsztynianie spotkają się z piotrkowianami (o godzinie 10:00). Potem, o godzinie 11:45 nielbiści zmierzą się z MMTS-em. Na 13:30 zaplanowano spotkanie MKS Piotrkowianin - MKS Nielba Wągrowiec. W ostatnim meczu turnieju, który odbędzie się o godzinie 15:15, Warmiacy spotkają się z gospodarzem zawodów.

- Najbliższy turniej w Kwidzynie będzie dla nas trudniejszy, niż w Wągrowcu. Wystąpimy w nim bez jednego obrotowego. Bartosz Witkowski został zwolniony z udziału w zawodach ze względu na ważne sprawy rodzinne. Podczas turnieju będziemy chcieli sprawdzić, jakie elementy w grze trzeba jeszcze poprawić. Będzie to nasz ostatni sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek. Po powrocie do Wągrowca skupimy się w całości na przygotowaniach do pojedynku ligowego z Chrobrym Głogów - wyjawia Giennadij Kamielin, trener Nielby.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×