NMC Powen umacnia się na pozycji lidera - relacja z meczu NMC Powen Zabrze - KS Gwardia Opole

W spotkaniu 12. kolejki I ligi szczypiornistów w grupie B NMC Powen Zabrze pokonało na własnym parkiecie KS Gwardię Opole 30:22. Tym samym zabrzanie umocnili się na pozycji lidera. Jak podkreślali po meczu goście szczególnym mankamentem w ich grze była pogarszająca się z minuty na minutę obrona.

Alicja Chrabańska

Wynik spotkania został otwarty po 60 sekundach gry przez jednego z najskuteczniejszych opolan, Wojciecha Knopa. Przez dziesięć minuta walka toczyła się niemal punkt za punkt. Wydawało się, że mecz będzie obfitował w emocje, tym bardziej że w pierwszych akcjach nie brakowało błędów. W 11. minucie rzut karny Łukasza Kulaka rozpoczął dobrą passę zabrzan. Do stanu 9:6 doprowadził niedługo później Łukasz Kandora. Serię trafień NMC Powen przerwał celnym rzutem Maciej Paliwoda. Równie dobrą akcją odpowiedział mu jednak Arkadiusz Kowalski, następnie dwa podyktowane przez sędziów rzuty karne na bramki przekuł Kulak i na tablicy widniał wynik 12:7 dla gospodarzy. Przy niezłym wyniku dla liderów grupy B, Sebastiana Kickiego pokonał Bogumił Baran. Nie był to jednak zwiastun przebudzenia się wiceliderów z Opola. Szczypiorniści obu ekip wymieniali ciosy, choć dystans między nimi nie ulegał zmianie. Dopiero na minutę przed przerwą podopieczni Krzysztofa Przybylskiego prowadzili 19:12. Przed syreną zwiastującą koniec pierwszej połówki dwa rzuty karne wykorzystał Michał Piech. Strata Gwardzistów zmalała do pięciu bramek.

W drugiej odsłonie meczu padło zdecydowanie mniej bramek niż w pierwszej. Pierwsze minuty były popisami gry Adriana Niedośpiała, a po drugiej stronie Mateusza Kostrzewy. Do 33. minuty i celnej próby Andrzeja Matyszoka goście utrzymywali realną szansę na uzyskanie dobrego rezultatu w tym meczu, przegrywali bowiem "tylko" 19:23. Wkrótce sytuacja zmieniła się diametralnie. Trafienia Michała Szolca, Aleksandra Kryszenia oraz dwukrotne Arkadiusza Kowalskiego zwiększyły dystans między zespołami do ośmiu bramek. Opolanom nie udało się już odrobić strat. Rezultat meczu ustalił celnym rzutem karnym w 60. minucie Andrzej Matyszok. Jego ekipa przegrała w Zabrzu 22:30.

NMC Powen Zabrze - KS Gwardia Opole 30:22 (19:14)