Młodzież znów zwycięska - relacja z meczu Orlen Wisła II Płock - Vetrex Sokół Kościerzyna

Podopieczni trenera Bogdana Janiszewskiego nadal są rewelacją pierwszoligowych rozgrywek. Co prawda przed tygodniem przegrali mecz w Elblągu, lecz już w sobotę z kwitkiem odprawili piłkarzy z Kościerzyny.

Piotr Wiszniewski

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli gospodarzy. Wynik meczu otworzył zawodnik gości Marcin Janas. Jego koledzy także nie próżnowali i już po 4 minutach gry Sokół wygrywał 1:4. Podopieczni trenera Igora Stankiewicza nie przestraszyli się wyżej notowanych rywali i konsekwentnie realizowali boiskowe założenia by po 12 minutach prowadzić 4:8. Młodzi płocczanie potrzebowali troszkę więcej czasu aby dojść do optymalnej dyspozycji. W 22 minucie do remisu doprowadził Paweł Paczkowski. Spora w tym zasługa gości, którzy w międzyczasie nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Kilkanaście sekund później prowadzenie Wiśle dał najskuteczniejszy tego dnia Andrzej Rakowski. Sokół odpowiedział dwoma, tym razem celnymi, trafieniami z linii siedmiu metrów Jacka Wardzyńskiego. Trzeci najlepszy strzelec ligi dołożył także kolejną bramkę zdobywając w pierwszej połowie 6 z 14 goli całej drużyny. Ostatecznie wynik pierwszej połowy ustalił Kamil Syprzak, a na tablicy świetlnej widniał rezultat 14:14.

Przerwa musiała podziałać mobilizująco na gospodarzy. Mimo iż w 31 minucie Kamil Mokrzki nie wykorzystał rzutu karnego, to już pięć minut później jego drużyna wygrywała 19:15. Był to prawdopodobnie kluczowy moment tego spotkania. Młodzi Nafciarze zdobywając cztery bramki z rzędu odskoczyli od przeciwnika i mogli spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Taki stan rzeczy oraz gra bramka za bramkę utrzymywał się do 54 minuty. Płocczanie trochę na własne życzenie doprowadzili do nerwowej końcówki. Najpierw rzut karny, dający pięć bramek przewagi, zmarnował Mokrzki. Następnie chwilowy przestój Wisły natychmiast wykorzystali piłkarze z Kościerzyny, którzy zdobyli cztery gole a stracili tylko jednego. W 58 minucie najskuteczniejszy w zespole gości Janas doprowadził do stanu 29:28. Wydawało się, że goście pójdą za ciosem, jednak trafienia Rakowskiego i Paczkowskiego w ostatniej minucie gry pozbawiły rywali złudzeń. Sobotni pojedynek zakończył się zwycięstwem Orlen Wisły II Płock 32:30. Dzięki wygranej podopieczni trenera Bogdana Janiszewski, przynajmniej do niedzieli, pozostaną liderem pierwszej ligi.

Orlen Wisła II Płock - Vetrex Sokół Kościerzyna 32:30 (14:14)

Orlen Wisła II Płock: Rakowski 9, Mokrzki 8, Syprzak 6, Paczkowski 5, Rupp 2, Adamski 1, Obiała 1.
Kary: 2 x 2 minuty.
Karne: 6/8.

Vetrex Sokół Kościerzyna: Wardziński 9, Janas 9, M. Reichel 3, J. Reichel 3, Pepliński 3, Lisiewicz 2, Kuczyński 1.