Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Przemiany w SHC Wybrzeże

Prezes obecnego SHC Wybrzeże pan Ryszard Gauden szczegółowo przedstawia powody zmiany nazwy klubu. Sternik klubu z Pomorza poinformował również m.in. o rozmowach z potężnym sponsorem. Przedstawił również wiele ciekawostek związanych z nową działalnością, opowiedział o strukturach klubu.
Patryk Sikora
Patryk Sikora

Zapytany o kilka słów podsumowania prezes jeszcze SHC Wybrzeże Gdańsk pan Ryszard Gauden odpowiedział następująco.

"Obecnie sytuacja nasza jest coraz lepsza i zmierza do pełnej stabilizacji finansowej.
W tym tygodniu  a dokładnie 24.02 podpisaliśmy umowę sponsoringową z Zakładem Utylizacyjnym w Gdańsku-Szadółkach jak również odbyliśmy kolejną turę rozmów na wysokim szczeblu z Grupą Lotos. Tematem jest oczywiście sponsorowanie naszego klubu przez tak znaczącego sponsora. Sponsorowanie prawie jest przesądzone, dopracowujemy naszą ofertę . Jestem głęboko przekonany że w połowie marca będziemy mogli oficjalnie oznajmić że Grupa Lotos objęła nas sponsoringiem i mamy deklaracje że w przypadku awansu do I ligi sponsoring będzie kontynuowany.

Kolejnym etapem naszego umacniania się organizacyjnego jest przeprowadzka zespołu w zakresie treningów i meczy na salę AWFiS. Od 01.03 rozpoczynamy treningi w hali akademii a pierwszy mecz rozegramy tam 12.03. z MKS Grudziądz. Zaznaczam że nie wchodzimy w żadne zależności organizacyjne ani z AZS ani z AWFiS. Przejście na halę akademicką w dużej mierze zawdzięczamy poparciu Urzędu Miasta Gdańska a szczególnie V-ce Prezydenta Andrzeja Bojanowskiego. Przy tej okazji chcemy gorąco podziękować dyr. Aleksandrowi Nagórskiemu za anielską cierpliwość i tolerowanie naszej obecności na zarządzanych przez niego obiektach, jak również  mieszkańcom i kibicom z Oruni za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery i wiarę w nasz sukces. Zapraszamy wszystkich na nasze mecze w hali AWFiS. Chcielibyśmy aby atmosfera hali oruńskiej przeniosła się na halę akademicką. Jeżeli chodzi o zmianę nazwy to jest ona przesądzona.

Na Walnym Zebraniu członków stowarzyszenia w dniu 14.02 gorąco dyskutowaliśmy nad potrzebą zmiany nazwy stowarzyszenia. Idea reaktywacji piłki ręcznej w Gdańsku, sprowadzała się do tego że wszyscy zainteresowani nie zależnie od tego w jakich klubach poprzednio grali lub jakim klubom kibicowali stawiają sobie za cel utworzenie zespołu, który za parę lat będzie brylował w ekstralidze. Oczywistością jest że w ostatnich latach więcej sukcesów odnosił zespół Wybrzeża i młodsi kibice pamiętają to najlepiej. Ale nie niezaprzeczalnym jest też fakt, że były takie lata w historii piłki ręcznej w Gdańsku, w których zespół Spójni Gdańsk był notowany wyżej od zespołu Wybrzeża i dostarczał większą ilość zawodników do reprezentacji Polski. Ponieważ większość zawodników z okresu kiedy w I lidze grały zespoły Wybrzeża i Spójni są teraz oddanymi przyjaciółmi, nie chcemy aby fakt nazwania nowego klubu, który de facto jest kontynuatorem tradycji obu tych zespołów i który utworzyli dawni zawodnicy obu zespołów wyróżniał jednych, a drugich skazywał na niepamięć. Taki też był wymóg bardzo ważnego sponsora. Zmianę przegłosowano 17 głosami za i 1 wstrzymującym.

Mamy się integrować wokół idei a nie nazwy klubu. Takie samo przesłanie kierujemy do kibiców jak również do byłych zawodników, którzy jeszcze stoją z boku i biernie się nam przyglądają. Stwórzmy nowy zespół i budujmy nową historię piłki ręcznej w Gdańsku razem, pamiętając o naszych korzeniach. Zapraszamy również byłych zawodników I ligowych zespołów Lechii Gdańsk i AZS Gdańsk do naszego stowarzyszenia. Gdańsk w obecnej sytuacji stać jest na jeden silny zespół piłki ręcznej na poziomie ekstraligi.

Dużo jeszcze czasu upłynie, zanim będziemy mogli  zapiąć budżet klubu piłki ręcznej w Gdańsku na poziomie Vive Kielce czy Wisły Płock. W grę wchodzą bardzo duże pieniądze, przekraczające nasz budżet ponad 20 razy. Istniejemy dopiero 6 miesięcy. Jesteśmy w początkowym etapie organizacyjnym. Z tego co się nam najbardziej udało, dzięki trenerowi Markowi Mońce i kierownikowi Sławkowi Orzechowskiemu, to zespół i jego wyniki sportowe. Reszta to codzienna mozolna praca społeczna Zarządu Stowarzyszenia, którego wiara w sukces jest godna podziwu. Jak trudno jest pozyskać sponsora wie tylko ten kto się tym na co dzień zajmuje. Wszystkich chętnych którym zależy na odbudowaniu piłki ręcznej zapraszamy do wstępowania do naszego stowarzyszenia na członków wspierających. Zgłaszać się można podczas każdego meczu. Jeszcze raz dziękujemy społeczności oruńskiej za gościnne przyjęcie i  atmosferę podczas meczy. Mam nadzieje że zgodnie z moją wcześniejszą obietnicą rozegramy tam jeszcze nie jedno spotkanie."

Ryszard Gauden
Prezes SPR Spójnia -Wybrzeże
dawniej SHC Wybrzeże

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
 • obserwator Zgłoś komentarz
  Sytuacja patowa niestety, oby nie trzeba było żałować. To zakulisowe parytety, będą o handballu decydować. Nic dobrego nie wróżą roszady, gdyż ten kto ratować go
  Czytaj całość
  próbował. Znów przez zakulisowe układy, będzie po awansie statystował?
  • yo Zgłoś komentarz
   no i wczoraj było widać ile osób przyszło na spójnie, o połowę mniej niż na mecze chociażby ze słabiutkim Kęsowem czy Sokołem. Z marketingowego punktu widzenia to wielki krok w tył
   Czytaj całość
   (zaraz się pojawi ktoś kto powie, że to po to by zrobić zaraz w przód) zmiana nazwy jest wymysłem osoby z lotosu, która grała w spójni i przez chory kaprys i dziwną ambicję tej osoby lotos przy nazwie "Wybrzeże" nie dałby ani złotówki.
   • kibic Zgłoś komentarz
    Olo miał na myśli tych wiernych, którzy nie odejdą jak nie będzie szło i tych, którzy motywują zawodników do walki dopingiem, a nie januszy co przyjdą posiedzą pójdą z czasem
    Czytaj całość
    zostawią pieniądze w kasie za bilet i jakieś żarcie... Nikt nie chodzi dla nazwy? A kto się identyfikuje z czymś takim jak Spójnia - Wybrzeże? Tu chodzi o oddanie, a nie tępe siedzenie...
    • AWFiS Zgłoś komentarz
     a gdzie to ta ekstraliga jest? to do jakiegoś innego kraju trzeba bedzie jeździć? w Polsce nie ma takiej, jest PGNiG Superliga a o trenera Monkę zapytajcie zawodników jaki błyskotliwy:P
     • WYBRZEŻE ! Zgłoś komentarz
      Olo- kibice nie przychodzą dla nazwy.
      • kasa Zgłoś komentarz
       Olo - a po co im kibice jeśli nie będzie klubu (a nie będzie go bez sponsorów)?
       • WYBRZEŻE ! Zgłoś komentarz
        na każdym meczu rozgrywanym na AWF-ie będę obowiązkowo, byle by grali w weekend
        • Olo Zgłoś komentarz
         Właśnie w piękny sposób zniszczyliście proces reaktywacji. Brawo dla krawaciarzy. Po co Wam sponsorzy jak nie będziecie mieć kibiców?
         • Taki Tam Zgłoś komentarz
          No jeżeli sponsorem tytularnym lub głównym ma być Lotos to już się boję że pieniędzy będzie starczało na ewentualne wejście do ekstraligi i w następnym sezonie na spadek do
          Czytaj całość
          pierwszej ligi i tak w koło jak jest z żużlem . Obym się mylił!!! Lotos chce trzymać kilka srok za ogon a to jest niemożliwe nawet dla takiego potentata finansowego jak On . Klubowi życzę jak najlepiej bo to wstyd aby z potentata krajowego w tej dyscyplinie ( dwa zespoły w E-klasie męskie i żeńskie ) jakim był Gdański obsunąć się na samo dno i być nawet nie tłem tej dyscypliny .
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×