WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Redukcja zespołów PGNiG Superligi Kobiet już od następnego sezonu?

W kobiecym szczypiorniaku coraz głośniej mówi się o redukcji zespołów mających występować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z pewnością taka decyzja byłaby istną rewolucją. Czy jednak do niej dojdzie? Głos w tej sprawie zabrali trenerzy drużyn z PGNiG Superligi Kobiet.
Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski

- Zmniejszenie liczby drużyn ekstraklasy byłoby rewolucją. Jednak jak najszybciej trzeba wypróbować wariant z dziesięcioma ekipami w najwyższej klasie rozgrywek - mówi na łamach Przeglądu Sportowego szkoleniowiec Vistalu Łączpol Gdynia - Jerzy Ciepliński.

- Jeśli okaże się, że nie zmniejszyła się różnica umiejętności między najlepszym i najsłabszym zespołem, to potrzebna będzie kolejna redukcja - dodaje.

Pogląd byłego selekcjonera reprezentacji Polski kobiet podziela trenerka KGHM Zagłębia Lubin - Bożena Karkut. - Podczas spotkań rady trenerów rozmawialiśmy o tym, że dziesięć zespołów nie tylko wpłynie na podniesienie poziomu rozgrywek ekstraklasy, ale również przysłuży się reprezentacji Polski.

Karkut ma także bardzo ciekawy pomysł na reorganizację obecnie istniejącego systemu play-off. - Dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego mają zapewnione miejsce w czwórce w nagrodę za kilkumiesięczny wysiłek. Drużyny z pozycji 3-6 walczą o półfinał. Pozostałe cztery ekipy rywalizują o utrzymanie.

Źródło: Przegląd Sportowy

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (10):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Szelest 0
  Odchudzanie ligi nic właściwie nie da . Pamiętamy chyba jeszcze nie tak dawno było tych zespołów 14. Ja wiem ,że między zespołami z końca i początku tabeli jest szalona różnica poziomów. Problem tkwi jednak
  w warunkach finansowych zespołów . Jeśli zespół gra w najwyższej klasie to łatwiej mu o pozyskanie pomocy finansowej. Jeśli zdegradujemy z ligi 4 zespoły to stawiamy ich w niebezpiecznej sytuacji jak również czołowe w chwili obecnej zespoły I ligi. Bardziej przydatnym byłby podział ligi po rundzie zasadniczej na dwie części i dopiero wtedy rozgrywanie play- off . Bądz kolejnych dwóch rund dla zespołów 1-6 i 7-12. Jeśliby jednak
  miało dojść do pomiejszenia to dobrze byłoby to zrobić od sezonu 12/13 po sportowej walce ,a nie teraz przy stoliku.
  Odpowiedz Zgłoś
 • rezerwowy 0
  Propozycje redukcji zespołów w Superlidze wynikają z oceny sezonu. Trzeba jednak pamiętać, że jest to ścieżka pochyła. Czas ruszyć tyłki związkowe, okregowe, klubowe i zadbać o lepsze i szersze szkolenie młodzieży, budowanie zaplecza a jako obowiązkowe wprowadzić posiadanie zespołów juniorskich przez kluby superligi.
  Po drugie rozgrywki:play-offy są ciekawe, ale czy konieczne? Propozycja rozgrywania 2 rund ligi w każdej mecz i rewanż jest ciekawa ale bardzo wymagająca sportowo oraz finansowo. Mizeria finansowa nie wróży dobrze klubom o niewielkich budżetach.
  Po trzecie organizacja. Jej stan nie należy do mistrzowskiego grona. Skutki odczuwalne są na każdym poziomie od związku do klubów i w każdej części kraju. Problemy sportowe bardzo czesto wynikają ze słabosci w organizacji.
  Po czwarte, wsparciem wydarzeń sportowych powinni być sędziowie, niestety zbyt często biorą na siebie role kreatorów wydarzeń na boisku a bywa, że również katów wybranych przez siebie ofiar. Czy to oznaka słabości czy siły tego środowiska? Kto odpowie?
  Zatem uważam, że jednokierunkowe myślenie jest błędne aczkolwiek wartościową jest poważna dyskusja nad Quo Vadis piłko ręczna.
  Odpowiedz Zgłoś
 • andy 0
  zastanawiają się nad 10-zespołami?! Liga kobiet powinna liczyć 8 drużyn!!!To zagwarantowałoby więcej wyrównanych meczów,z emocjami i na wyższym poziomie niż starcia typu Gdynia-Tczew,czy Lubin -Jelenia G. W tym związku rządzą jednak sędziowie i dopóki tak będzie to nic się nie zmieni - mniej drużyn to mniej meczów- mniej kaski itd...
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×