Medzianka na najniższym stopniu podium - relacja z meczu Reflex Miedź Legnica - Warmia Anders Group Społem Olsztyn

W małym finale Final Four Pucharu Polski Reflex Miedź Legnica pokonała Warmię Anders Group Społem Olszyn 36:28 i to właśnie podopieczni trenera Edwarda Strząbały staną na najniższym stopniu podium tej imprezy.

Łukasz Luciński

Niedzielny pojedynek lepiej rozpoczęli zawodnicy z Olsztyna, a wynik otworzył kołowy Warmii Mateusz Jankowski. W ciągu kilku kolejnych minut jego koledzy zdołali odskoczyć rywalom na kilka bramek, a duża w tym zasługa Sebastiana Sokołowskiego, który kilkukrotnie ratował swój zespół w beznadziejnych wręcz sytuacjach. Równie wysoką formę prezentował jednak również golkiper Miedzi Lech Kryński i to właśnie dzięki jego dobrym interwencjom Miedź nadal pozostawała w grze.

Gdy w 11 minucie Marcin Malewski trafił do siatki na telebimie umieszczonym w płockiej Orlen Arenie widniał wynik 7:3 dla olsztynian i wydawało się, że to właśnie oni pokuszą się o zwycięstwo, jednak ambitna postawa graczy z Legnicy zaowocowała odrobieniem części strat i ostatecznie oba zespoły po syrenie kończącej pierwszą partię udały się do szatni przy stanie 16:14 dla Warmii. Warto dodać, że dzień wcześniej podopieczni trenera Strząbały w ciągu całego spotkania zdobyli zaledwie dwie bramki więcej, niż w pierwszej części niedzielnego pojedynku.

Znacznie więcej emocji przyniosła druga odsłona spotkania. Już 5 minut po wznowieniu gry po skutecznym rzucie Adama Skrabani Miedź doprowadziła do wyrównania (19:19), by kilka chwil później prowadzić 21:19, jednak za sprawą trafień Jankowskiego i obchodzącego swoje 23 urodziny Mateusza Kopycińskiego Warmiacy zdołali wyrównać (21:21 w 40 minucie).

W ciągu kolejnych 7 minut na parkiecie istniała tylko miedziana siódemka, która w tym czasie zdobyła aż 8 bramek, tracąc zaledwie 2 (29:23). Co więcej z każdą upływającą sekundą podopieczni Zbigniewa Tłuczyńskiego mający za sobą zacięty bój z Vive Targami Kielce słabli w oczach. Skrzętnie wykorzystali to ich rywale i ostatecznie wygrali 36:28.

Najlepszym zawodnikiem zwycięzców został wybrany zdobywca 11 bramekVladimir Huziejev, z kolei w ekipie przegranych wyróżnienie dla najlepszego gracza otrzymał Michał Nowak.

Miedź Legnica - Warmia Anders Group Społem Olsztyn 36:28 (14:16)