Czterech nowych graczy w Opolu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Aspirująca do gry w PGNiG Superlidze drużyna KS Gwardii Opole podpisała kontrakty z czterema nowymi zawodnikami. Zespół z województwa opolskiego będzie jednym z głównym faworytów startujących we wrześniu pierwszoligowych rozgrywek.

Niewiele ponad dwa tygodnie temu informowaliśmy Państwa o transferze golkipera Łukasza Romatowskiego, który zasilił szeregi Gwardzistów przychodząc z ASPR-u Zawadzkie. O miejsce w bramce opolan 27-letni szczypiornista rywalizować miał ze Sławomirem Donosewiczem oraz Robertem Galochem, jednak 23-letni Galoch uzyskał stypendium na jednym z uniwersytetów w Hiszpanii i postawił na naukę. Jak poinformował portal nto.pl w jego miejsce działacze opolskiego klubu zatrudnili Łukasza Kowalskiego, który w przeszłości występował w AZS-ie Katowice i POWEN-ie Zabrze.

Ponadto szeregi zeszłorocznego wicemistrza grupy B zasiliła trójka graczy z pola. Pierwszym z nich jest obrotowy Bartosz Haczkiewicz, który ma za sobą występy na parkietach Ekstraklasy w barwach AS-BAU Śląska Wrocław. 25-latek w zeszłym sezonie występował w drugoligowej ŚKPR Świdnicy, której pomógł w awansie na pierwszoligowe parkiety. Rywalem Haczkiewicza do miejsca w pierwszym składzie będzie 22-letni Oskar Serpina, dotychczas zawodnik GSPR-u Gorzów Wielkopolski.

Ostatnim wzmocnieniem ekipy z województwa opolskiego jest rozgrywający Jakub Kłoda. 21-letni zawodnik był podstawowym graczem rozwiązanego BKS-u Stalprodukt Bochnia. W 22 spotkaniach młody szczypiornista zdobył 73 bramki, dzięki czemu był drugą "strzelbą" Stalowców.

Gwardziści rozgrywki pierwszej ligi rozpoczną 17 września. Wówczas w derbowym spotkaniu podejmą ASPR Zawadzkie.

Jakub Kłoda występować będzie w Opolu

Źródło artykułu: