Sparing: Porażka i zwycięstwo Chrobrego w starciach z Nielbą

Drużyna SPR Chrobry Głogów w piątek rozegrała dwa spotkania kontrolne z MKS Nielbą Wągrowiec. W pierwszym meczu głogowianie minimalnie ulegli przyjezdnym, by w kolejnym zwyciężyć różnicą aż 10 bramek.

Sabina Szydłowska

Dla zespołu Nielby były to pierwsze sprawdziany formy w bieżącym okresie przygotowawczym. Głogowianie w poprzednim tygodniu rozegrali już jeden mecz kontrolny, w którym przegrali z lokalnym rywalem Zagłębiem Lubin.

Pierwsze spotkanie miało dość wyrównany przebieg. Gospodarze w drugiej połowie wypracowali sobie kilkubramkowe prowadzenie, jednak nieskuteczność w ataku i duża liczba błędów własnych nie pozwoliła dowieść im przewagi do końca meczu. W końcówce lepiej zaprezentowali się szczypiorniści Nielby, którzy minimalnie pokonali Chrobrego 23:22.

Druga potyczka, która rozgrywana była w trzech tercjach po 20 minut każda, toczyła się już pod dyktando miejscowych. Głogowianie po początkowych minutach wyszyli na dość bezpieczne prowadzenie, co pozwoliło im kontrolować dalsze losy spotkania. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego odnieśli pewne zwycięstwo, rewanżując się szczypiornistom Nielby za przedpołudniową porażkę.

Chrobry Głogów - MKS Nielba Wągrowiec 22:23 (8:8)

Chrobry: Kapela, Zapora, Stachera - Piętak 2, Różański 1, Bednarek, Świtała 3, Mochocki, Kuta 3, Łucak 1, Frąszczak 1, Fogler 1, Płaczek, Ścigaj 7, Motyl, Olęcki 1, Wysokiński, Czekałowski 2.

Nielba: Konczewski, Smoliński 2, Vaknovich 1, Gierak 4, Witkowski 2, Krajewski 3, Niewrzawa 2, Świerad 3, Białaszek, Płócienniczak, Shychkov 1, Przybylski 1, Tórz 3, Matłoka, Biniewski 1.

SPR Chrobry Głogów - MKS Nielba Wągrowiec 33:23 (10:11; 23:16)

Chrobry: Kapela, Zapora, Stachera - Różański 3, Bednarek 3, Świtała 4, Mochocki 2, Kuta 3, Łucak 2, Frąszczak 1, Fogler 1, Motyl 1, Płaczek, Ścigaj 4, Olęcki 2, Wysokiński 5, Czekałowski 2.

Nielba: Konczewski, Smoliński, Vakanovich 1, Gierak 2, Witkowski 2, Krajewski 1, Niewrzawa 2, Świerad 2, Białaszek 2, Płócienniczak 1, Shychkov 1, Przybylski 1, Tórz 4, Widzyński 2, Biniewski 2.