Pełne zaangażowanie - relacja z meczu KS Gwardia Opole - ŚKPR Świdnica

Szczypiorniści KS Gwardii Opole pokonali w spotkaniu 3. kolejki beniaminka pierwszoligowych rozgrywek, ŚKPR Świdnicę 31:20 (18:9). Podopieczni Marka Jagielskiego udowodnili tym samym, że zeszłotygodniowa strata punktów była jedynie wypadkiem przy pracy.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

- Chciałbym, abyśmy do tego spotkania podeszli maksymalnie skoncentrowani. Prawda jest taka, że tydzień temu zabrakło nam zaangażowania - mówił przed sobotnim spotkaniem z beniaminkiem ze Świdnicy szkoleniowiec opolan, Marek Jagielski. Jego podopieczni zamierzali udowodnić wszelkim krytykantom, że zeszłotygodniowy remis z AZS AWF Białą Podlaska był jedynie wypadkiem przy pracy, a Gwardia zdolna jest walczyć o najwyższe ligowe cele, w tym sam awans do PGNiG Superligi. Po końcowym gwizdku gwardziści zgodnie mogli unieść ręce w górę w geście tryumfu.

Początek pojedynku należał jednak do przyjezdnych, którzy po dwóch trafieniach Tomasza Fabiszewskiego prowadzili w 3. minucie 2:0. Gospodarze szybko doprowadzili jednak do wyrównania, a skuteczne interwencje Łukasza Romatowskiego pozwalały "uruchamiać" co chwila skrzydłowych - Pawła Swata oraz Wojciecha Knopa. Golkiperom ŚKPR-u w pamięć zapadnie zwłaszcza postać tego drugiego, który z dziesięcioma trafieniami okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem potyczki. W 17. minucie gwardziści wygrywali 11:6, lecz fatalne błędy techniczne gości sprawiły, że w 24. minucie ich przewaga wzrosła do dziesięciu oczek (16:6). Tuż przed przerwą podopiecznym Krzysztofa Mistaka udało się nieznacznie zmniejszyć straty za sprawą celnego rzutu Macieja Pieńczewskiego (18:9).

Druga część meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy kontrolując boiskowe wydarzenia systematycznie powiększali dystans dzielący oba zespoły. W 51. minucie przewaga gwardzistów wynosiła już trzynaście trafień (27:14) i wielce prawdopodobnym było, że w końcowych minutach urosłaby do jeszcze większych rozmiarów, jednak trener Jagielski zdecydował się dać szansę rezerwowym. - Wygrana w takich rozmiarach niezwykle cieszy. Zaprezentowaliśmy się dobrze w defensywie, na początku wypracowaliśmy wysoką przewagę, co pozwoliło nam na swobodną kontrolę wyniku w drugiej połowie. Z dobrej strony pokazali się też rezerwowi, którzy weszli na boisko w ostatnich minutach - oceniał po końcowym gwizdku szkoleniowiec gwardzistów.

Za tydzień jego podopiecznych czeka pierwszy poważny sprawdzian, a mianowicie wyjazd na ligowe spotkanie z jednym z kontrkandydatów do awansu, Olimpią Piekary Śląskie.

KS Gwardia Opole - ŚKPR Świdnica 31:20 (18:9)