Faworyt pokazał klasę - relacja z meczu Gaz-System Pogoń Szczecin - Arto-Astromal Leszno

Bardzo dobrą grę zespołu szczecińskiego mieli okazję obejrzeć licznie zgromadzeni w hali przy Twardowskiego kibice. Wynik spotkania otworzył w pierwszej minucie Paweł Krupa. Po upływie pierwszych pięciu minut, gdzie wynik oscylował jeszcze wokół remisu, rozpoczął się marsz Pogoni i systematyczne podwyższanie prowadzenia.

Krzysztof Kempski

Między 9 a 19 minutą drużyna z Leszna zdobyła raptem 2 bramki, których autorem był Krzysztof Meissner. W 17 minucie za brutalny faul na Radosławie Wolskim sędzia pokazał czerwoną kartkę Hubertowi Szkudelskiemu. Końcowe 3 minuty to ponownie popis strzelecki gospodarzy. Dwie bramki Filipa Kliszczyka i po jednej Pawła Krupy oraz Radosława Wolskiego spowodowały, że do przerwy miejscowi schodzili z bagażem 12 goli przewagi. 5 celnych rzutów z 11 trafionych w pierwszej części spotkania padło łupem Marcina Torza. Z kolei duet Kliszczyk-Krupa zdobył w tej odsłonie w sumie aż 12 goli.

Po przerwie jako pierwsi grę wznowili goście, ale to rywale, za sprawą pięknej bramki Jacka Wardzińskiego, trafili do bramki strzeżonej przez Fryderyka Musiała. Kolejne upływające minuty to piękne celne rzuty z dystansu wspomnianego już Krupy - najlepiej punktującego dziś w drużynie Rafała Białego. Od 37 minuty przy stanie 30:12 rozpoczęła się już spokojniejsza gra i kontrola wyniku. Po raz kolejny dała dziś znać o sobie bardzo dobra obrona szczecinian. Na uznanie zasłużyli również obaj bramkarze: Szymon Ligarzewski broniący w pierwszej połowie oraz Łukasz Skowron grający w drugiej. Ten drugi świetną obroną popisał się w 42 minucie, kiedy to, mając przed sobą jedynie skrzydłowego Meissnera, zdołał odbić strzał, czym wprawił w niesmak całą ławkę rezerwową lesznian. W ostatnich 5 minutach podopieczni Ryszarda Kmiecika za sprawą dwóch trafień Marcina Giernasa i po jednym Piotra Łuczaka i Michała Matuszewskiego zdołali zmniejszyć dystans, ale i tak różnica 15 bramek jest bardzo wysoka.

Gaz-System Pogoń Szczecin – Arot-Astromal Leszno 39:24 (21:11)

Gaz-System: Ligarzewski, Skowron - Walczak 1, Biały 2, Rojek, Marcinkian 4, Wolski 3, Wardziński 6, Misiak, Guzek, Krupa 9, Smuniewski, 2, Królik 1, Kliszczyk 8, Frelek 3.
Kary: 16 min.
Karne: 3/4

Arot: Maziarz, Musiał - Maleszka 1, Kajzer 1, Matuszewski 3, Nowak, Giernas 6, Meissner 4, Jasiczek, Łuczak 2, Szkudelski H., Szkudelski E. 1, Torz 6, Wierucki.
Kary: 18 min.