Pierwszy punkt stracony na równi z syreną - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Spójnia Wybrzeże Gdańsk

Vetrex Sokół Kościerzyna stracił w sobotę swój pierwszy punkt w sezonie. Kościerscy zawodnicy, mimo że w trakcie pierwszej połowy prowadzili już 9:3, zremisowali ostatecznie z beniaminkiem I ligi, Spójnią Wybrzeżem Gdańsk 23:23.

Michał Gałęzewski

Początek spotkania ułożył się znakomicie dla gospodarzy sobotniej potyczki. Po bramce Adama Lisiewicza było już 7:2 dla Vetrex Sokołu, a po dwóch trafieniach Pawła Grynisa już 9:3. Taki stan rzeczy nie mógł się długo utrzymywać. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka przestali już tracić ponad jedną bramkę z rzędu, sami potrafiąc zaatakować i przełamać atak rywali. Dzięki temu po bramce Andrzeja Rakowskiego w 30 minucie, doszli rywali na trzy bramki. Wynik pierwszej połowy ustalił jednak zawodnik zespołu z Kościerzyny, Łukasz Cieślak i na drugą część meczu, zawodnicy obu drużyn wyszli przy stanie 13:9.

W drugiej połowie gdańscy piłkarze ręczni pokazali, że nie na darmo przed tym meczem zajmowali trzecie miejsce w lidze. W pięć minut zdołali zniwelować prawie całą stratę i po trafieniu Jacka Suleja przegrywali już tylko 13:12. Szczypiorniści z Kościerzyny zdołali się przełamać, ale nie na długo. Tym razem gdańszczanie rzucili cztery bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 21:19! Jak to bywa w piłce ręcznej, najciekawsze były ostatnie minuty. Gospodarze popisali się trzema celnymi rzutami i po bramce Adama Lisiewicza w ostatniej minucie prowadzili już jednym punktem. Ostatnie sekundy należały jednak do gdańszczan. - Na trzy sekundy przed końcem spotkania wykonywaliśmy rzut wolny. Wszyscy spodziewali się bezpośredniego rzutu, jednak piłka została oddana do Andrzeja Rakowskiego, a ten pokonał bramkarza zapewniając nam remis - opisał sytuację Sławomir Orzechowski, kierownik gdańskiej drużyny

Vetrex Sokół Kościerzyna - Spójnia Wybrzeże Gdańsk 23:23 (13:9)

Vetrex Sokół: Sibiga (Kulas) - Grynis 5 (2 min), Cieślak 4, Reichel 4 (6 min - czerwona kartka), Lisiewicz 3, Janusiewicz 3 (2 min), Boneczko 3 (4 min), Zynda 1, oraz Czaja.

Spójnia Wybrzeże: Kasperek (Głębocki) - Derdzikowski 5, Rakowski 4, Sulej 4 (2 min), Wojciechowski 4, Jasowicz 2 (6 min - czerwona kartka), Szczutowski 1, Misiewicz 1, Abram 1 (2 min), Siódmiak 1 oraz Mogielnicki, Trojanowicz.

Przebieg meczu:

I połowa: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 9:3, 9:4, 10:4, 10:5, 10:6, 11:6, 11:7, 12:7, 12:8, 12:9, 13:9.

II połowa: 13:10, 13:11, 13:12, 14:12, 15:12, 15:13, 16:13, 16:14, 17:14, 17:15, 17:16, 17:17, 17:18, 18:18, 18:19, 18:20, 19:20, 19:21, 20:21, 20:22, 21:22, 22:22, 23:22, 23:23

Kary: Vetrex Sokół - 12 min (w tym czerwona kartka dla Macieja Reichela), Spójnia Wybrzeże - 10 min (w tym czerwona kartka dla Krzysztofa Jasowicza).