Gospodarze powalczyli - relacja z meczu KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Piotrkowianin Piotrków Tryb.

Zespół KPR Ostrovia Ostrów przez całe spotkanie gonił swojego sobotniego przeciwnika. Dopięcia celu był blisko, jednak to Piotrkowianin Piotrków Trybunalski schodził z parkietu bogatszy o 2 punkty.

Dawid Bilski

W 7.minucie goście wygrywali już 3:0. W zespole z Piotrkowa Trybunalskiego świetnie bronił Patryk Wnuk. Ostrowianie pierwszą bramkę zdobyli z rzutu karnego - podyktowanego za obronę Wojciecha Klimczaka w kole. Skutecznym rzutem z 7 metrów popisał się Jakub Tomczak. Przyjezdni wykorzystywali każdy najmniejszy błąd ostrowskiej drużyny. W 18. minucie kiedy Klimczak po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Piotrkowianin prowadził już 10:4 i trener miejscowych, Paweł Rusek poprosił o drugą przerwę.

Po niej ostrowska drużyna grała przez 106 sekund z przewagą dwóch zawodników w polu. Dała sobie jednak rzucić bramkę, a dodatkowo Damian Krzywda powędrował na ławkę kar za faul na Tomaszu Mrozie. Kilkadziesiąt sekund później takie samo upomnienie otrzymał Łukasz Jaszka i role się odwróciły. Po wyrównaniu sił na placu gry gospodarze za sprawą trzech trafień z rzędu Krzysztofa Dutkiewicza zmniejszyli straty do czterech bramek. Z takim zapasem goście schodzili do szatni na przerwę.

Po zmianie stron błysnął debiutujący w Ostrovii Wojciech Pawlak. 16-letni golkiper desygnowany został do rzutów karnych wykonywanych przez gości. Najpierw obok słupka rzucił Szymon Woynowski, a przy kolejnej "siódemce" młody ostrowianin obronił rzut Przemysława Matyjasika. Dodajmy, że po przeciwnej stronie między słupkami pojawił się jego starszy brat, Bartłomiej Pawlak.

Ostrowski zespół do walki poderwał efektowną akcją Piotr Kierzek. Kilka udanych interwencji zanotował Przemysław Bystram. Na prawym skrzydle ożywili się Damian Krzywda i Jakub Tomczak. W 48. minucie kontaktową bramkę na 21:22 rzucił Krzysztof Dutkiewicz. Do bramki Piotrkowianina powrócił Patryk Wnuk. Przewaga gości szybko ponownie urosła a prym w ataku wiódł Woynowski. Ostatecznie zespół z Piotrowa Trybunalskiego pokonał Ostrovię 32:26.

KPR Ostrovia Ostrów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:32 (11:15)

Ostrovia: Bystram, W.Pawlak - Jaszka 7, Dutkiewicz 6, J.Tomczak 4 (2/2), Nowakowski 3, Krzywda 2, Kierzek 2, Sobczak 1, Jedwabny 1, Matiuk.
Kary: 14 minut

Piotrkowianin: Wnuk, B.Pawlak - Trojanowski 9 (1/1), Daćko 4, Kowalik 4, Pilitowski 4, Mróz 4, Woynowski 3 (1/2), Klimczak 3, P.Matyjasik 1 (0/1), Cieniek, Skalski.
Kary: 8 minut