Wojskowi lepsi w derbach - relacja z meczu MKS Arot Astromal Leszno - WKS Grunwald Poznań

Do derbów Wielkopolski Arot Astromal przystępował w roli faworyta. Jednak po 60 minutach wyrównanej walki musiał uznać wyższość podopiecznych Rafała Walczaka.

Martyna Płaczek

Mecz Arotu Astromal z Grunwaldem Poznań zapowiadał się bardzo interesująco. Na parkiecie spotkały się dobrze znające się drużyny, które wielokrotnie mierzyły się ze sobą w meczach sparingowych. Oba zespoły na parkiet wchodziły w bojowych nastrojach, pokazując, że łatwo zwycięstwa nie oddadzą.

Pierwsza odsłona meczu rozpoczęła się od bramki Bartosza Adamczaka i dobrej gry Grunwaldu. Podopieczni Ryszarda Kmiecika przez pierwsze kilka minut nie potrafili przebić się przez obronę poznaniaków. Niemoc w drużynie Arotu przerwał Jakub Wierucki, który po bardzo dobrze rozegranej akcji zespołowej pokonał golkipera Grunwaldu. Kolejne minuty spotkania to wymiana ciosów. Kiepska postawa w obronie obu drużyn sprawiła, że zawodnicy w łatwy sposób zdobywali bramki. Dużo błędów szkolnych oraz chaos na boisku obniżały poziom spotkania. Do szatni szczypiorniści Astromalu schodzili z 2 bramkową przewagą.

Po przerwie kibice liczyli na lepszą grę w wykonaniu obu zespołów. Jednak początek drugiej połowy nie wyglądał najlepiej. Zawodnicy obu drużyn popełniali wciąż wiele błędów, do tego brakowało pomysłu na rozegranie ataku pozycyjnego. Dopiero w 40. minucie sytuacja na boisku poprawiła się i zespoły zdecydowanie prezentowały lepszy poziom gry. Po 4 bramkach z rzędu Krzysztofa Martyńskiego Grunwald wyszedł na dwu bramkowe prowadzenie, jednak szczypiorniści Arotu postawili bardzo dobrą obronę, utrudniając poznaniakom powiększenie przewagi. Szybko odrobili straty i znów wyszli na prowadzenie. W końcówce spotkania na boisku dominowali szczypiorniści Grunwaldu, którzy bardzo dobrze radzili sobie z obroną leszczyńską i mimo bardzo dobrej postawy w bramce Dominika Maziarza Arot Astromal ostatecznie uległ Grunwaldowi Poznań 29:31.

MKS Arot Astromal Leszno - WKS Grunwald Poznań 29:31 (17:15)

Arot: Dominik Maziarz, Fryderyk Musiał, Kordian Urbaniak, Jakub Skorupiński- Michał Maleszka, Krzysztof Kajzer, Mateusz Nowak, Krzysztof Misiaczyk 2, Marcin Giernas 5, Krzysztof Meissner 3, Jarosław Jasiczek, Piotr Łuczak 2, Hubert Szkudelski 6, Jakub Wierucki 4, Marcin Tórz 6, Eryk Szkudelski 1

Grunwald: Filip Tarko, Patryk Kulczyński- Maciej Suwisz 4, Łukasz Wachowiak, Damian Krystkowiak 4, Szymon Sobański, Arkadiusz Guraj 3, Tomasz Draszkiewicz 3, Bartosz Adamczak 4, Marcin Tyc, Krzysztof Martyński 11, Bartosz Kuczyński 2, Marek Kaczmarek, Rafał Walczak