Jeleniogórzanki wywalczyły awans do fazy play-off - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra

Spotkanie KPR-u Ruch Chorzów z KPR-em Jelenia Góra stało na bardzo niskim poziomie, do którego dostosowali się sędziowie. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu wygrały jeleniogórzanki. Wynik spotkania dał nam też pierwsze odpowiedzi przed fazą play-off.

Tomasz Boryn

Przed spotkaniem zawodniczki Ruchu wraz z zarządem spotkały się z byłym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem, który jest sympatykiem Niebieskich. W spotkaniu z KPR-em Jelenia Góra nie grała Małgorzata Krzymińska, która jest kontuzjowana.

Spotkanie rozpoczęło się od wielkiego chaosu oraz gradu niecelnych podań. Jako pierwsza do bramki trafiła Marzena Stochaj. Dopiero w szóstej minucie do bramki gości trafiła Joanna Rodak i było 1:1. Do osiemnastej minuty gra toczyła się bramka za bramkę. Kolejne minuty to bramka Rodak oraz Agnieszki Pieniowskiej i Ruch wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Wtedy do głosu doszła Marta Dąbrowska, która kolejnymi rzutami wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Do przerwy było 13:15.

Po przerwie na boisku dominują goście. Ruch bramkę zdobył dopiero w 40 minucie po rzucie Marleny Lesik, ale przewaga jeleniogórzanek wynosiła wtedy już cztery bramki. Ruch straty odrobił w 51 minucie, a chwilę później wyszedł nawet na prowadzenie. W pościgu wielki udział miała Kinga Polenz, która swoimi rzutami ze skrzydła wprawiała w zachwyt zgromadzoną w hali publiczność. Końcówka należała jednak do gości. Uderzoną w twarz Monikę Wąż zastąpiła w bramce Monika Karwat, która nie radziła sobie z rzutami Emilii Galińskiej, która w ciągu siedmiu minut rzuciła trzy bramki. Drużyna spod Karkonoszy na prowadzenie wyszła w 56 minucie i nie oddała go do końca meczu, który zakończył się wynikiem 26:28.

KPR Jelenia Góra dzięki zwycięstwu zapewnił sobie awans do fazy play-off. Porażka chorzowianek pozbawiła je szans na czwarte miejsce po fazie zasadniczej. Wiadomo już też, że nikt nie jest w stanie piątego miejsca Ruchowi odebrać.

KPR Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra 26:28 (13:15)