Darko Stanić zrobił różnicę - relacja z meczu Orlen Wisła Płock - HC Metalurg Skopje

Orlen Wisła Płock przegrała z Metalurgiem Skopje 20:24 (11:11) w meczu 9. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski nadal nie są pewni awansu do TOP 16.

Paweł Nowakowski

Konfrontacja w Płocku od pierwszego gwizdka sędziów była bardzo wyrównana, a obie drużyny prowadziły grę bramka za bramkę. W szeregach Metalurga Skopja prym wiódł Zarko Marković (trzy bramki z rzędu), który napsuł płocczanom sporo krwi, zwłaszcza rzutami z drugiej linii - 2:3 (6').

W 15 minucie spotkania Marcin Wichary w efektowny sposób obronił rzut karny wykonywany przez Miladina Kozline, a chwilę później mistrzowie Polski wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Nafciarze do sytuacji rzutowych dochodzili niezwykle łatwo, mocno szwankować zaczęła jednak skuteczność.

Podopieczni Lino Cervara skorzystali z tego prezentu i momentalnie doprowadzili do remisu, choć w ich grze aż nadto widoczny był brak Filipa Mirkulovskiego. Na domiar złego coraz lepiej w bramce Metalurga spisywał się Darko Stanić, na szczęście dla mistrzów Polski obyło się bez przykrych konsekwencji. Do przerwy w Orlen Arenie był remis - 11:11.

Początek drugiej odsłony słaby w wykonaniu Orlen Wisły Płock. Nafciarze nie mieli pomysłu na sforsowanie agresywnej obrony macedońskiej drużyny - 12:14 (38'). Co gorsza, w bramce gości świetnie spisywał się Stanić, wielokrotnie broniąc liczne rzuty płockich szczypiornistów.

Ożywienie w poczynania ofensywne mistrzów Polski wniósł Kamil Syprzak, a na dziesięć minut przed końcową syreną do remisu doprowadził Adam Twardo - 17:17. W kluczowym momencie z rzuty karnego przy wyniku 19:21 fatalnie przestrzelił Michał Kubisztal, rzucając wysoko nad poprzeczką. Metalurg Skopje konsekwentnie punktował płocczan, powiększając przewagę.

Orlen Wisła Płock przegrała z Metalurgiem Skopje 20:24 i decydujący o awansie do TOP 16 mecz Nafciarze rozegrają 26 lutego w Sankt Petersburgu. Mistrzowie Polski nawet przy porażce, leczy tylko nie większej niż cztery bramki awansują do najlepszej szesnastki na Starym Kontynencie.