Horror we Wrocławiu - relacja z meczu AZS AWF Gardinia Wrocław - SPR Pogoń Baltica Szczecin

W ostatniej kolejce PGNiG Superligi kobiet AZS AWF Gardinia Wrocław przegrał przed własną publicznością po bardzo zaciętym pojedynku z SPR Pogoń Baltica Szczecin 20:21. Tym samym przegrana akademiczek oznacza dla nich grę w play-out a dwa punkty przedłużają szczeciniankom szansę na pozostanie w ekstraklasie.

Maciej Nowicki

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły wrocławianki, które po 5 minutach gry prowadziły 3:0 po bramkach Martyny Rupp, Alicji Łukasik oraz Małgorzaty Król. Szczecinianki jednak szybko odrobiły straty i po kolejnych 5 minutach gry było już 3:4. Duża w tym zasługa Katarzyny Pasternak, która skutecznie kończyła akcje zespołu gości z lewego skrzydła. Następne minuty to gra bramka za bramkę. Dopiero w 23 minucie po bramce Grażyny Pietras i znakomitej postawie w bramce Magdaleny Słoty AZS zdołał odskoczyć na dwa trafienia (10:8). Do przerwy akademiczki utrzymały dwubramkowe prowadzenie schodząc do szatni przy wyniku 12:10.

Druga połowa to mocne uderzenie gospodyń, które w 33 minucie prowadziły już 15:10. Od tej chwili po dobrych interwencjach Adrianny Płaczek szczecinianki zaczęły odrabiać straty. Jeszcze w 40 minucie akademiczki wygrywały czterema trafieniami (17:13). Następne kilka minut to prawdziwa pogoń szczecinianek - po rzucie Doroty Jakubowskiej był remis po 18. Należy zaznaczyć, że w tym czasie akademiczki nie wykorzystały kilku 100 proc. sytuacji, a także skrzydła podcięły im kontrowersyjne decyzje sędzin. Ostatnie minuty to prawdziwy horror. Straty, nietrafione rzuty z obu stron jeszcze bardziej podnosiły temperaturę spotkania. Ostatecznie po rzucie karnym wykonywanym przez Volhe Piatrovą  już po czasie gry SPR Pogoń Baltica Szczecin wygrała swój drugi mecz z kolei zachowując szansę na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

AZS AWF Gardinia Wrocław - SPR Pogoń Baltica Szczecin 20:21 (12:10)

AZS:  Słota, Boczkowska, Olejnik - Wojt, Perek 5, Żakowska 1, Tracz, Grądowa, Wesołowska, Pietras 4, Wiertelak, Łukasik 1, Rupp 5, Król 1, Antoszewska 2, Wynnyk 1
Kary: 8 minut (Grądowa, Rupp, Król, Wynnyk)

Pogoń: Płaczek - Jakubowska 3, Kucharska, Sabała 6, Kicińska 1, Cebula 2, Szymczak, Rostankowska, Piontke, Sagała, Gryglicka, Pasternak 5, Kuznetcova 1, Kuryanowich, Piatrova 3
Kary: 6 minut (Kucharska, 2 x Cebula)