Niemiecka lekcja piłki ręcznej

Przebywający w Niemczech piłkarze ręczni Interferii Zagłębia Lubin rozegrali mecz kontrolny z HSG Wetzlar. Podopieczni Jerzego Szafrańca musieli uznać wyższość drużyny, występującej w 1. Bundeslidze, przegrywając 23:37 (10:18).

Łukasz Lemanik

W pierwszych minutach lubinianie prowadzili wyrównaną walkę z niemiecką i wynik oscylował w okolicach remisu. Po niespełna kwadransie gry zawodnicy Wetzlar wypracowali sobie trzybramkową przewagę - 8:5 i z biegiem czasu ją powiększali. Do przerwy wynosiła ona 8 bramek.

Niemal przez całą drugą połowę spotkania utrzymywała się przewaga Wetzlar wypracowana w pierwszej części meczu. Dopiero w końcówce zespół z 1. Bundesligi odskoczył jeszcze na kilka bramek i ostatecznie sparingowe spotkanie zakończyło się wygraną Wetzlar 37:23.

Interferie: Malcher, Zaprutko - Niedośpiał 2, Kieliba 3, Adamczak 8, Zadura 2, Steczek, Tomczak 1, Kozłowski 3, Bielec, Pułka 1, Żubrowski, Obrusiewicz 3, Anuszewski.