MOSiR Arcom zlikwidował marzenia - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Do sporej sensacji doszło w Rudzie Śląskiej, gdzie tamtejszy Grunwald, jeden z faworytów do awansu, przegrał z niżej notowanym MOSiR-em Arcom Bochnia. Rudzianie tą porażką zaprzepaścili sobie jakiekolwiek szanse na powrót do I ligi. Emocji nie zabrakło również w innych spotkaniach na drugoligowych parkietach.

Bartosz Krysztofiak

Grupa I

Bardzo słabe zawody rozegrali szczypiorniści Sparty Oborniki Wlkp., którym na wyjeździe udało się szczęśliwie zremisować z Żagwią Dzierżoniów, gdyż na trzy minuty do końca spartanie przegrywali pięcioma golami. Podopieczni Michała Pietrzaka nie potrafili wykorzystać kiepskiej dyspozycji zawodników Żagwi w ostatnim czasie i zanotowali drugi remis z rzędu. Dużo lepiej zaprezentowały się inne dwie wielkopolskie ekipy, a mowa o MKS Kalisz oraz MKS Poznań. Obydwa zespoły zanotowały zwycięstwo i umocniły się odpowiednio na trzecim oraz drugim miejscu w ligowej tabeli. Kaliszanie we własnej hali bardzo wysoko ograli rezerwy Zagłębia Lubin, natomiast poznaniacy ośmioma bramkami pokonali OSiR Komprachcice. Podopieczni Mirosława Nawrockiego dzielnie walczyli z silną drużyna z Poznania, jednak końcówka należała do gości i to przyjezdni mogli się cieszyć z kolejnej ligowej wygranej.

Kolejne słabe spotkanie rozegrali piłkarze ręczni Tęczy Kościan, którzy na wyjeździe nie sprostali Olimpowi Grodków. Grodkowianie dzięki temu zwycięstwu zrównali się punktami ze Spartą Oborniki, natomiast kościańscy zawodnicy wciąż okupują przedostatnie miejsce w tabeli. Problemów z pokonaniem rywala nie mieli zawodnicy Śląska Wrocław, którzy dzięki dobrej pierwszej połowie w meczu z Orlikiem Brzeg zapewnili sobie kolejne punkty przybliżające ich na zaplecze Superligi. Na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli wskoczyli szczypiorniści Pogoni Oleśnica. Na wyjeździe pokonali beniaminka z Polkowic i tym samym przeskoczyli go w ligowej tabeli.

19. kolejka - 03/04.03.2012

Śląsk Wrocław - Orlik Brzeg 39:21 (23:6) UKS PR 2 Polkowice - Pogoń Oleśnica 26:28 (17:16) Żagiew Dzierżoniów - Sparta Oborniki Wlkp. 26:26 (10:7) Olimp Grodków - Tęcza Kościan 34:22 (17:12) OSiR Komprachcice - MKS Poznań 21:29 (10:13) MKS Kalisz - Zagłębie II Lubin 45:26 (24:10) AZS UZ Zielona Góra - pauza

Grupa A

Kolejna niespodzianka z udziałem MKS-u Grudziądz miała miejsce w grupie pomorskiej A. Jest to jedyny zespół, który urwał punkty najlepszym drużynom ligi. Tym razem z niedowierzaniem Grudziądz opuszczali akademicy z Bydgoszczy, którzy w starciu z piątą drużyną ligi zaledwie zremisowali. Były to pierwsze stracone punkty podopiecznych Jarosława Knopika od grudnia ubiegłego roku. Dwa punkty przewagi nad AZS UKW po tej kolejce utrzymali szczypiorniści z Olsztyna. Akademicy przed własną publicznością w nienaganny sposób rozprawili się z Koroną Koronowo.

15. kolejka - 03/04.03.2012

MKS Grudziądz - AZS UKW Bydgoszcz 28:28 (13:14) AZS UWM Olsztyn - Korona Koronowo 36:19 (18:9)

Grupa B

Ostre strzelanie urządzili sobie w derbach Gdańska zawodnicy Sokoła, którzy zaaplikowali rywalowi z Politechniki aż 51 bramek. W całym meczu akademicy po prostu nie istnieli. Szczypiorniści Sokoła wykorzystali porażkę Energetyka i wskoczyli na trzecie miejsce. Wspomniany Energetyk w hicie kolejki nie sprostał wymaganiom Kar-Do Spójni Gdynia. Wyrównany mecz trwał zaledwie kilkanaście minut a z biegiem czasu dominować na parkiecie zaczęli gospodarze. Dobra gra w obronie oraz szybkie kontry pozwoliły gdynianom wywalczyć cenne dwa punkty. Pozycję lidera po tej kolejce zachowała Gwardia Koszalin, która bez większych problemów na wyjeździe ograła Sambora Tczew. Sporo emocji towarzyszyło spotkaniu w Żukowie, gdzie po niezwykle wyrównanym meczu miejscowy GKS musiał uznać wyższość Tytanów z Wejherowa.

11. kolejka - 03/04.03.2012

GKS Żukowo - Tytani Wejherowo 20:21 (11:11) Sokół Gdańsk - AZS PG Gdańsk 51:22 Sambor Tczew - Gwardia Koszalin 25:35 (9:18) Kar-Do Spójnia Gdynia - Energetyk Gryfino 33:23 (13:10)

Grupa III

Drugi mecz w sezonie pomiędzy tymi drużynami i druga porażka zespołu z Białegostoku. MOKS Słoneczny Stok we własnej hali został ograny przez beniaminka z Sierpca. Gospodarze od początku spotkania postawili twarde warunki trzeciej ekipie sezonu. W 20 minucie podopieczni Andrzeja Nocnego prowadzili z Kasztelanem różnicą siedmiu bramek. Goście szybko jednak zwarli szeregi i zaczęli pomału odrabiać straty. Białostoczanie w drugiej połowie popełnili zbyt wiele błędów, które kosztowały ich kolejną, bo już dziewiątą przegraną w sezonie.

Wysoką porażkę zanotowali piłkarze ręczni z Ostrołęki. W dwunastej kolejce nie stanowili większego zagrożenia dla lidera rozgrywek, KPR Legionowo. Ciężko wywalczone dwa punkty wywieźli ze stolicy akademicy z Łodzi. ZEPTER AZS UW II Warszawa zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę wiceliderowi i był blisko sprawienia niespodzianki. Niezwykle emocjonujące przez pierwsze 30 minut były derby ziemi łódzkiej, w których zmierzyły się Pabiks Pabianice oraz Włókniarz Konstantynów Łódzki. Do przerwy wynik był remisowy, lecz w drugiej części gry lepiej zaprezentowali się konstantynowianie, którzy umocnili się na czwartej pozycji. Na piąte miejsce wskoczył AZS Politechnika II Radom, który wysoko ograł ostatni AZS UMCS Lublin.

12. kolejka - 03/04.03.2012

Pabiks Pabianice - Włókniarz Konstantynów Łódzki 19:24 (12:12) ZEPTER AZS UW II Warszawa - AZS UŁ PŁ Łódź 28:30 (14:18) AZS Politechnika II Radom - AZS UMCS Lublin 39:25 KPR Legionowo - Trójka Ostrołęka 33:17 (19:6) MOKS Słoneczny Stok - Kasztelan Sierpc 27:33 (16:13)

Grupa IV

Sensacja w Rudzie Śląskiej. Miejscowy Grunwald został ograny przez niżej notowany MOSiR Arcom Bochnia. Gospodarze fatalnie rozegrali pierwszą połowę, w której dali sobie rzucić 20 bramek zdobywając przy tym zaledwie 11. W drugiej części meczu rudzianie zagrali zdecydowanie lepiej, jednak zbyt duża strata nie pozwoliła wywalczyć chociażby punktu. Podopieczni Marcina Księżyka powrót na zaplecze Superligi muszą chyba odłożyć na kolejny sezon a ich strata do lidera wynosi już aż osiem oczek.

Czwartą porażkę z rzędu ponieśli zawodnicy Juvenii Rzeszów. Ekipa Jakuba Bobera bardzo dobrze rozpoczęła rundę rewanżową odnosząc trzy zwycięstwa. Z upływem czasu ich gra zaczęła wyglądać podobnie jak w rundzie pierwszej. Kolejna porażka, tym razem z Vive Targi II Kielce zatem nie dziwi. Do zakończenia rozgrywek coraz bliżej i w Rzeszowie stawiają już sobie zapewne pytanie czy lokalny szczypiorniak podoła w walce o utrzymanie.

Po trzech tygodniach przerwy w dobrej formie do drugoligowych zmagań powrócili zawodnicy lidera, Control Process Tarnów. Podopieczni Marcina Ogarka zdeklasowali we własnej hali Zagłębie Sosnowiec. Tarnowianie zostają tym samym niepokonani od jedenastu meczy.

20. kolejka - 03/04.03.2012

Vive Targi II Kielce - Juvenia Rzeszów 37:23 (19:13) Grunwald Ruda Śl. - MOSiR Arcom Bochnia 25:27 (11:20) Control Process Tarnów - Zagłębie Sosnowiec 34:23 (16:9) KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - pauza AZS Politechnika Św. - KSSPR II Końskie - przełożony Siódemka Chełmek - Orzeł Przeworsk - przełożony na 17/18.03.2012 Wisła Sandomierz - MOSM HIT Bytom - przełożony na 17.03.2012