MMTS lepszy od Powenu, Nielba wygrała w Lubinie! (wyniki)

Zawodnicy MMTS-u Kwidzyn pokonali NMC Powen Zabrze w pierwszym sobotnim spotkaniu 1/8 finału PGNiG Superligi. Bliżej utrzymania w rozgrywkach są także szczypiorniści Nielby Wągrowiec, którzy wygrali w Lubinie 30:29 (14:17). Swoje spotkanie wygrała także drużyna Tauron Stali Mielec.

W tym artykule dowiesz się o:

Do pierwszego sobotniego starcia doszło w Kwidzynie, gdzie na przeciw siebie stanęły trzecia ekipa rozgrywek sezonu zasadniczego - miejscowy MMTS, oraz drużyna NMC Powenu Zabrze. Podopieczni Bogdana Zajączkowskiego podbudowani zeszłotygodniowym zwycięstwem nad Vive Targami Kielce, jechali na Pomorze pełni nadziei na wywalczenie korzystnego rezultatu. Mierzący w kolejny brązowy medal mistrzostw Polski gospodarze nie zamierzali jednak w łatwy sposób poddać się rywalom. Po wyrównanej pierwszej połowie górą byli przyjezdni, którzy wygrywali 15:14. W drugiej odsłonie zawodnicy Krzysztofa Kotwickiego zawężając swe szyki obronne zdołali odskoczyć na kilkubramkowe prowadzenie (27:21 - 50'). Ambitna pogoń gości zdała się na nic, a MMTS tryumfował ostatecznie 29:28.

Bliżej następnej rundy rozgrywek są także zawodnicy Tauron Stali Mielec. Podopieczni Ryszarda Skutnika, którzy podjęli na własnym parkiecie Azoty Puławy zwyciężyli 28:22 (13:9). Wynik końcowy nie oddaje jednak przebiegu rywalizacji. Mielczanie szybko zdołali wypracować sobie kilkubramkową przewagę, która w 16. minucie osiągnęła rozmiary pięciu bramek (10:5). W drugiej części meczu przyjezdni zdołali jednak odrobić większość strat, doprowadzając w 44. minucie do stanu 20:19. Zawodników Marcina Kurowskiego zawodziła jednak tego dnia skuteczność. Stal wykorzystała wszelkie błędy rywali, pieczętując swoją wygraną w ostatnich ośmiu minutach meczu.

Małą niespodziankę sprawili natomiast zawodnicy Nielby Wągrowiec, którzy wygrali wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin 30:29 (14:17). Mecz od początku układał się jednak po myśli gospodarzy, którzy w 15. minucie po serii pięciu bramek z rzędu, objęli prowadzenie 9:5. Podopieczni Jerzego Szafrańca dyktowali warunki gry, dzięki czemu jeszcze w 45. minucie Zagłębie prowadziło 24:21. Końcówka rywalizacji należała jednak do przyjezdnych, którzy przesądzili o swej wygranej w ostatnich minutach spotkania. Dla zespołu Pawła Galusa było to pierwsze zwycięstwo od listopada 2011 roku.

1/8 finału - 1. mecz:

MMTS Kwidzyn - NMC Powen Zabrze 29:28 (14:15)

Najwięcej bramek: dla MMTS - Mateusz Seroka 9, Robert Orzechowski 7, Maciej Mroczkowski 4; dla NMC - Aleksandr Bushkov oraz Łukasz Stodtko - obaj po 7, Sebastian Rumniak 5.

Tauron Stal Mielec - Azoty Puławy 28:22 (13:9)

Najwięcej bramek: dla Tauron Stali - Grzegorz Sobut 7, Marek Szpera 6, Michał Chodara 5; dla Azotów - Krzysztof Łyżwa 7, Piotr Masłowski 3, Michał Szyba oraz Artur Witkowski - obaj po 2.

Orlen Wisła Płock - SPR Chrobry Głogów / 21.03.2012, godz. 18:00

Siódemka Miedź Legnica - Vive Targi Kielce 27:32 (12:19)

Czytaj również: -> Motyczyński: Szkoda, że nie zagramy raz jeszcze

Faza play out:

Zagłębie Lubin - Nielba Wągrowiec 29:30 (17:14)

PBS Jurand Ciechanów - Warmia Anders-Group Społem Olsztyn / 18.03.2012, godz. 18:00