KPR wygrał dwumecz o 7. miejsce - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

W ostatnim meczu sezonu 2011/12 w PGNiG Superlidze, rozegranym w Jeleniej Górze KPR pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski 33:29 (18:13). Tym samym jeleniogórzanki na swoją korzyść przesądziły rywalizację o siódme miejsce w lidze.

Grzegorz Kędziora

Spotkanie KPR z Piotrcovią było bardzo zacięte i trzymało w napięciu niemal do ostatniej minuty gry. Przed tygodniem, w pierwszym pojedynku dwumeczu, którego stawką było siódme miejsce w Superlidze KPR wygrał na wyjeździe z piotrkowiankami 30:29 i to gospodynie rewanżu przystepowały do niego w roli faworytek.

Pierwsze minuty gry mogły wskazywać na łatwą wygraną jeleniogórzanek. Po kwadransie zmagań KPR, głownie dzięki skuteczności swojej kołowej Anny Fursewicz prowadził 10:6. W dalszej części pierwszej połowy gospodynie nadal dominowały i bezlitośnie wykorzystywały słabszą dyspozycję gości w obronie. Po 30. minutach KPR prowadził 18:13.

Na drugą połowę jeleniogórzanki wyszły jakby zbyt pewne siebie i w 38. minucie Piotrcovia traciła do nich już tylko dwa gole 17:19. Co gorsze minutę później po czerwonej kartce za faul parkiet musiała opuścić ich rozgrywająca Małgorzata Buklarewicz. Goście poczuli swoją szansę i głównie dzięki dobrej dyspozycji strzeleckiej Yevheniyi Knoroz w 42. minucie doprowadziły do wyrównania po 21. Wynik remisowy w kolejnych minutach pojawiał się na tablicy wyników jeszcze kilka razy. W 53 minucie po golu Joanny Wagi goście przegrywali tylko 27:28 jednak końcówkę zdecydowanie lepiej rozegrały gospodynie. Podobnie jak w całym spotkaniu kilkoma bardzo dobrymi zagraniami popisała się Emilia Galińska, dla której mecz z Piotrcovią był najlepszym w barwach jeleniogórskiego zespołu. W 58. minucie po golu tej zawodniczki KPR wygrywał 32:28 i stało się jasne że to gospodynie będą się cieszyć ze zdobycia siódmej lokaty w Polsce. Ostatecznie mecz zakończył się czterobramkowym zwycięstwem jeleniogórzanek 33:29.

KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:29 (18:13)