Brązowy medal dla Tauron Stali - relacja z meczu Tauron Stal Mielec - MMTS Kwidzyn

Szczypiorniści Tauron Stali Mielec po raz trzeci pokonali MMTS Kwidzyn i nie pozostawili złudzeń, komu należy się brązowy medal mistrzostw Polski. Tym razem podopieczni Ryszarda Skutnika zwyciężyli 33:27 (15:12).

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie w Mielcu obejrzał nadkomplet publiczności, która w sobotę przybyła świętować brązowy medal swojej drużyny. Przed meczem kibice, którzy szczelnie wypełnili halę odśpiewali gromie sto lat pod adresem Antoniego Weryńskiego, prezesa klubu, który ostatnio obchodził urodziny.

Tauron Stal świadoma ogromnej szansy niezwykle zmobilizowana przystąpiła do sobotniego spotkania. Mecz rozpoczął się po myśli mielczan. Wynik spotkania otworzył Marek Szpera, a kolejne trafienie dołożył Michał Chodara i mielczanie prowadzili 2:0. Zespół Ryszarda Skutnika po 8 minutach gry prowadził już 5:2 i wydawało się, że Tauron Stali już nic nie przeszkodzi w odniesieniu zwycięstwa. Tymczasem zawodnicy MMTS-u nie zamierzali rezygnować z walki o przedłużenie swoich nadziei na medal. Proste straty w ataku mielczan na bramki zamienili Damian Kostrzewa i Robert Orzechowski. W 11 minucie tablica wyników pokazała rezultat remisowy 5:5. Później ponownie do głosu doszli gospodarze, którzy w 22 minucie prowadzili 12:7. W końcówce pierwszej połowy kwidzynianie zdołali nieco odrobić straty. Tę część gry zakończył rzut wolny, jednak Robert Orzechowski nie zdołał pokonać bramkarza rywali i do szatni zespoły zeszły przy stanie 15:12.

Po zmianie stron mielczanie niesieni dopingiem swoich fanów kontynuowali dobrą grę. Podopieczni Ryszarda Skutnika cały czas utrzymywali skromną, lecz dość bezpieczną zaliczkę trzech bramek. W 40 minucie Tauron Stal prowadziła 19:16. Zespół Krzysztofa Kotwickiego starał się zniwelować straty, jednak rywale ponownie byli po prostu lepsi. Mielczanie, aby uniknąć nerwowej końcówki podkręcili nieco tempo i w 50 minucie prowadzili już 26:20. W końcówce Czeczeńcy kontrolowali wynik pojedynku, a na trybunach kibice fetowali wywalczenie medalu. Po końcowym gwizdu sędziego zapanowała w Mielcu ogromna euforia.

Tauron Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 33:27 (15:12)

Tauron Stal: Lipka, Kiepulski, Wolański - Szpera 7, Chodara 4, Gliński 4, Janyst 4, Albin 3, Kubisztal 3, Wilk 3, Gawęcki 2, Sobut 2, Babicz 1, Basiak, Jędrzejewski, Krzysztofik.
Kary: 12 minut.

MMTS: Suchowicz - Daszek 6, Orzechowski 6, Kostrzewa 4, Mroczkowski 3, Peret 2, Rombel 3, Rosiak 2, Łangowski 1, Seroka 1, Adamuszek, Krieger, Pacześny, Sadowski, Nogowski.
Kary: 6 minut.