Bramkarka: Monika Maliczkiewicz (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [7]
Konkurencja na pozycji bramkarki była wyjątkowo duża. Po piętach Moniki Maliczkiewicz deptały m.in. Anna Baranowska z SPR-u Lublin, Solomiya Shyverska z Politechniki Koszalińskiej, czy chociażby koleżanka z drużyny - Izabela Czarna. Najwięcej wyróżnień w pierwszej siódemce naszego zestawienia otrzymała jednak 24-letnia wychowanka GKS-u Kobierzyce. W ostatnim meczu finałowym ujrzała wprawdzie czerwoną kartkę za faul na Katarzynie Koniuszaniec, pozostawiając tym samym nie najlepsze wrażenie, ale w trakcie całego sezonu prezentowała równą formę, stanowiąc niemałe wsparcie dla koleżanek z pola.
Liczba meczów: 32
Liczba bramek: 0
Lewe skrzydło: Kinga Polenz (KPR Ruch Chorzów) [16]
Po pierwszej rundzie była najlepszą strzelczynią w Superlidze. Ostatecznie uplasowała się na miejscu trzecim, ale nie zmienia to faktu, że dla swojego zespołu Kinga Polenz stanowi nieoceniony skarb. Szybka, skuteczna, inteligentna i pracowita. Potrafiła świetnie wykańczać kontrataki, rzucać bramki z linii siódmego metra oraz doskonale bronić. Bez wątpienia liderka i największa gwiazda Niebieskich. Jednak z najjaśniejszych postaci w lidze, która dodatkowo potrafiła zachować w miarę równa formę przez cały sezon. Rekordzistka pod względem ilości wyróżnień w naszym zestawieniu.
Liczba meczów: 28
Liczba bramek: 196
Lewe rozegranie: Joanna Obrusiewicz (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [12]
Królowa strzelczyń Superligi. Po tym stwierdzeniu wszystko powinno być już jasne, dlaczego rozgrywająca Miedziowych znalazła się w najlepszej siódemce sezonu. Stanowiła największe zagrożenie pod bramką rywalek niemal w każdym meczu. Jej rzuty z 2 linii nieraz spędzały sen z powiek najlepszym bramkarkom. Do bólu skuteczna, świetna asystentka, mocny punkt wicemistrzyń Polski.
Liczba meczów: 32
Liczba bramek: 201
Środek rozegrania: Karolina Semeniuk-Olchawa (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [8]
Druga linia Zagłębia Lubin może robić wrażenie. Choć podopiecznym Bożeny Karkut nie udało się obronić tytułu, to zawodniczki takie jak Joanna Obrusiewicz, czy Karolina Semeniuk-Olchawa, były nie po raz pierwszy jednymi z najlepszych w lidze. "Semena" miała na swojej pozycji nie małą konkurencję, bo Karolina Siódmiak stanowiła godną konkurentkę. Jednak zdecydowanie równiejszą formę prezentowała środkowa z Lubina. Bramkostrzelna, zdecydowana i bardzo pewna siebie - oto jej największe atuty.
Liczba meczów: 29
Liczba bramek: 167
Prawe rozegranie: Joanna Załoga (KPR Jelenia Góra) [13]
Choć KPR zajął odległe, siódme miejsce na koniec rozgrywek, to dzięki zawodniczkom takim jak Joanna Załoga, zdołał napsuć wiele nerwów najlepszym zespołom w lidze. Rozgrywająca, która z konieczności występowała też na skrzydle, została drugą najskuteczniejszą strzelczynią, ustępując Joannie Obrusiewicz o zaledwie trzy gole. Biorąc pod uwagę poziom obu zespołów oraz nazwiska poszczególnych szczypiornistek, trzeba przyznać, że Joanna Załoga dokonała rzeczy imponującej. Za niezwykłą skuteczność i wkład w grę KPR-u należą jej się wielkie brawa.
Liczba meczów: 28
Liczba bramek: 198
Prawe skrzydło: Małgorzata Majerek (SPR Lublin) [13]
O tym jaką wartość stanowi Małgorzata Majerek dla swojego zespołu wiadomo nie od dziś. Podobnie było w minionym sezonie. Skrzydłowa SPR-u do spółki z Aliną Wojtas stanowiły największe zagrożenie pod bramkę drużyn przeciwnych. Główną siłą Małgorzaty Majerek jest doświadczenie, dzięki któremu potrafi grać na wysokim, równym poziomie zarówno z rywalami z czołówki tabeli, jak i z jej ogona.
Liczba meczów: 31
Liczba bramek: 164
Kołowa: Joanna Dworaczyk (AZS Politechnika Koszalińska) [11]
W generalnej klasyfikacji strzelczyń na miejscu trzynastym, ale w zespole z Koszalina zdecydowanie najlepsza. Podpora i najmocniejsze ogniwo drużyny Waldemara Szafulskiego. Akademiczki mogły liczyć na jej bramki w każdym niemal pojedynku. Nie jedna defensywa miała nie lada problemy z upilnowaniem tej zawodniczki. Zdecydowanie jedna z najlepszych polskich kołowych.
Liczba meczów: 30
Liczba bramek: 144
Ławka rezerwowych:
Bramkarka: Anna Baranowska (SPR Lublin) [7]
Lewe skrzydło: Kaja Załęczna (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [11]
Lewe rozegranie: Karolina Szwed (Vistal Łączpol Gdynia) [6]
Środek rozegrania: Karolina Siódmiak Vistal Łączpol Gdynia) [9]
Prawe rozegranie: Agata Wypych (Piotrcovia Piotrków Tryb.) [12]
Prawe skrzydło: Katarzyna Koniuszaniec (Vistal Łączpol Gdynia) [11]
Kołowa: Patrycja Kulwińska (Vistal Łączpol Gdynia) [10]
Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl
Jedyna pozycja, która by poszła -moim zdaniem- do zmiany to koło, bo to co robi Czytaj całość