SMS II Gdańsk zagra w II lidze

W przyszłym sezonie SMS Gdańsk zgłosi zespół rezerw do II ligi. Jest to zmiana, gdyż w poprzednich sezonach dwie drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego grały w pomorskiej lidze juniora starszego.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Dzięki zgłoszeniu zespołu SMS II Gdańsk do II ligi, przede wszystkim młodsi zawodnicy będą mogli skonfrontować swoje umiejętności z dorosłymi rywalami. - Aktualnie mamy 15 zawodników, którzy przejdą do III klasy, 14 zawodników, którzy dołączą do II klasy i teraz będzie 15 zawodników z nowego naboru - zauważył Adam Lisiewicz, dyrektor gdańskiego klubu. Grupa II ligi, w której zagra NLO SMS ZPRP II Gdańsk obejmuje drużyny z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Kolejna drużyna SMS-u grać będzie w lidze juniora starszego. W ostatnim sezonie obie drużyny SMS-u zajęły dwa pierwsze miejsca w lidze, pokonując MTS Kwidzyn, UKS Kar-Do Gdynia, Sokół Gdańsk i Sambora Tczew.

W przyszłym sezonie w Szkole Mistrzostwa Sportowego grać będzie łącznie 44 młodych szczypiornistów. Dzięki powiększeniu I ligi i zgłoszeniu drugiej drużyny do II ligi, będą oni mogli rozwijać się jeszcze szybciej. - Nam powiększenie I ligi nie przeszkadza. W całym sezonie są cztery mecze więcej, co nie robi dużej różnicy. Mamy możliwość sprawdzenia więcej młodych zawodników w rozgrywkach - podsumował Lisiewicz w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×