KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rezygnacja prezesa Olimpii/Beskid

Sądecki beniaminek na starcie przygotowań do nowego sezonu pozostał bez prezesa. Z pełnienia tej funkcji zrezygnował Tomasz Michałowski, a wyjaśnienie decyzji przedstawił w specjalnym komunikacie.

Piotr Wiśniewicz
Piotr Wiśniewicz

Połączenie klubów w Nowym Sączu było niespodziewane, co wiązało się z dużą ilością działań organizacyjnych w krótkim okresie czasu. Stanowisko prezesa nowego podmiotu powierzono Józefowi Pyzikowi z Olimpii, a wiceprezesem został Tomasz Michałowski z Beskidu. Po kilku tygodniach trudów, ten pierwszy zrezygnował z pełnienia swojej funkcji, a przyszłość drużyny mającej walczyć o awans spoczęła na barkach 31-letniego działacza. Z perspektywy najlepszego sezonu w historii nowosądeckiego szczypiorniaka można stwierdzić, że władzę w klubie przejęła wówczas odpowiednia osoba.

Decyzja o rezygnacji prezesa pojawiła się niespełna rok po stworzeniu MKS Olimpia/Beskid Nowy Sącz, a jej powody znajdują się w specjalnym komunikacie:

"Informuję, iż do Zarządu Miejskiego Klubu Sportowy Olimpia/Beskid/Gór-Stal złożyłem rezygnację z funkcji prezesa Klubu. Pragnę podkreślić, iż rok temu przyjąłem na siebie obowiązki kierowania Klubem w sytuacji wyższej konieczności uważając, iż wieloletnia współpraca z trenerami i zespołem piłki ręcznej dziewcząt nakłada na mnie moralny obowiązek wsparcia, w dość trudnej chwili tworzenia nowego Klubu. Od początku zakładałem, że tę funkcję będę pełnił przez jeden sezon. Wraz z Zarządem Klubu, trenerami i szczypiornistkami nakreśliliśmy sobie jeden, ale bardzo ambitny cel: awans do ekstraklasy piłki ręcznej. Cel ten został osiągnięty. W tym momencie uznałem, że wypełniłem swoje zobowiązania i swoją misję w funkcji prezesa Klubu uznałem za zakończoną."

Według nieoficjalnych informacji, Tomasz Michałowski miałby zmienić dyscyplinę na piłkę nożną i wesprzeć zarząd pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz. W latach 2006-2008, kiedy klub ten borykał się z poważnymi problemami finansowymi, powoli wdrapując się na zaplecze ekstraklasy, jednym z organizatorów planu naprawczego był właśnie Michałowski. Obecnie sądecki klub przygotowuje się do przekształcenia w Sportową Spółkę Akcyjną, przy czym pomagać miałby były prezes Olimpii/Beskid.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
 • piłkarkans Zgłoś komentarz
  do syriusz: skąd żeś ty te farmazony wytrzasnał i super opinię na jego temat - ten facet to totalny blagier i po prostu nic juz więcej nie może ugrać dla siebie więc ucieka póki
  Czytaj całość
  czas.......nic a nic jego zasługi w tym nie ma - najlepiej o tym wiedzą ci których juz w tym klubie nie ma - zawodniczki, trenerzy i parę innych ludzi........szkoda ze nie zrobił tego wczesniej
  • jelo Zgłoś komentarz
   Z tym Nowym Sączem to tak reklamowali do dwóch lat, że jak awansują to nie wiadomo jakie zawodniczki przyjdą, super transfery, walka o medal i bogaty sponsor, szybko widać te plany
   Czytaj całość
   zweryfikowała rzeczywistość. Chyba to były słowa rzucane na wiatr, bo na razie w Nowym Sączu nic nie zwiastuje piłki ręcznej na najwyższym ligowym poziomie.
   • syriusz Zgłoś komentarz
    Może miał już dosyć babrania się w bałaganie, bo w Sączu dla władz istnieje tylko klub piłkarski, a o szczypiorniaku nikt poważnie nie myślał. Kiedy Michałowski wchodził w ten
    Czytaj całość
    sport objął młodzieżowy klub w II lidze, a zostawia drużynę w Superlidze. Przewijały się w tym czasie dobre zawodniczki, kibice otrzymali piękne chwile i osiągnięto sukces. W takich warunkach, jakie miał ten facet do pracy, to dokonał wręcz niemożliwego. Zasłużył na odpoczynek.
    • Panel Zgłoś komentarz
     Sportowa Spółka Akcyjna? Udanej edukacji życzę.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×