Piotrcovia wygrała z reprezentacją

Wygraną 28:25 piłkarek ręcznych Piotrcovii zakończyło się sparingowe spotkanie, które piotrkowianki rozegrały z reprezentacją Polski juniorek. Do przerwy gospodynie wygrywały z kadrowiczkami 15:13.

Michał Ostafijczuk

Juniorska reprezentacja Polski przebywa obecnie na zgrupowaniu w Piotrkowie i korzystając z tego rozegrała mecz z ósmą drużyną poprzedniego sezonu w Superlidze PGNiG.

Początek spotkania mógł wskazywać na wysokie zwycięstwo piotrkowskich zawodniczek. W 7. minucie było bowiem 5:2 dla Piotrcovii. Młode reprezentantki Polski uporządkowały jednak grę w ataku i do przerwy przegrywały tylko dwoma trafieniami 13:15.

Po słabszym początku drugiej połowy Piotrcovia nawet przegrywała 18:19. Na placu gry pojawiły się: rekonwalescentka Monika Kopertowska oraz powracająca po urlopie macierzyńskim Katarzyna Sadowska. Ta pierwsza wyprowadziła Piotrcovię na prowadzenie 21:20, a Sadowska rzuciła ważne bramki na 22:22 i 24:23. O wyniku meczu przesądziły akcje Agaty Wypych. Przy stanie 25:25 doświadczona rozgrywająca rzuciła trzy ostatnie bramki: z rzutu karnego, po indywidualnej akcji i precyzyjnym lobem z szóstego metra. Piotrcovia wygrała ostatecznie 28:25 (15:13).

- W sezonie przygotowawczym zagrałyśmy mało spotkań sparingowych i dlatego też zdecydowałyśmy się na rozegranie tej gry kontrolnej z młodymi reprezentantkami Polski. Cieszy powrót na boisko Katarzyny Sadowskiej i Moniki Kopertowskiej. Sadowska pojedzie z nami do Elbląga, a Kopertowska też powinna zagrać w lidze niedługo - powiedziała po meczu trenerka Piotrcovii Inna Krzysztoszek.

Piotrcovia - reprezentacja Polski juniorek 28:25 (15:13)

Piotrcovia: Skura, Jurkowska - Sobińska 3, Wypych 5, Waga 2, Cieślak 1, Mielczewska 7, Olek 1, Szafnicka 5, Sadowska 3, Kopertowska 1.

Najwięcej bramek dla reprezentacji: Kinga Gutkowska 5