Bundesliga: Remis w derbach północy, pierwsza bramka Niewrzawy

Szczypiorniści HSV Hamburg i SG Flensburg-Handewitt podzielili się punktami w środowym spotkaniu 4. kolejki Bundesligi. Swoją pierwszą bramkę dla TuS N-Lübbecke zdobył Paweł Niewrzawa.

Rozgrywane w Hamburgu derbowe spotkanie przyniosło ogrom emocji. Podopieczni Martina Schwalba już w pierwszych minutach rywalizacji zdołali uzyskać kilkubramkową przewagę (5:3 - 11'), ani raz nie pozwalając rywalom na objęcie prowadzenia w pierwszych trzydziestu minutach meczu. Wikingowie pierwszą przewagę uzyskali dopiero w 47' minucie meczu (21:19), kiedy dwie bramki pod rząd zdobył Thomas Mogensen (7 trafień). Hamburczycy zdołali jednak odwrócić losy rywalizacji, doprowadzając do remisu w decydujących fragmentach pojedynku.

Podziałem punktów zakończyło się także rozegrane awansem spotkanie 9. kolejki pomiędzy Füchse Berlin a MT Melsungen. Faworyzowane Lisy szybko wypracowały trzybramkową przewagę, dyktując warunki gry niespełna do 20' minuty starcia. Później jednak stroną przeważającą poczęli być przyjezdni, którzy na przerwę zeszli wygrywając 16:15. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie i berlińczycy zdołali wyrwać rywalom punkt dopiero w ostatnich minutach spotkania. Niezłe zawody rozegrał Bartłomiej Jaszka, który czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli szczypiorniści TuS N-Lübbecke, którzy na własnym parkiecie pewnie pokonali SC Magdeburg (29:24). W spotkaniu wystąpiło trzech polskich szczypiornistów. Trzy bramki dla pokonanych zdobył Bartosz Jurecki, a po jednym trafieniu dla TuS zanotowali Paweł Niewrzawa oraz Tomasz Tłuczyński. Dla 20-letniego rozgrywającego było to premierowa bramka na parkietach DKB Handball Bundesligi.

Większych problemów ze zwycięstwem nad beniaminkiem GWD Minden nie mieli broniący mistrzowskiego tytułu zawodnicy THW Kiel. Podopieczni Alfreda Gislasona jeszcze przed przerwą uzyskali pięciobramkową przewagę, którą ostatecznie zwiększyli do jedenastu trafień (37:26). Pierwsze skrzypce w siódemce Zebr grał Filip Jicha, autor 10 bramek. W niedzielę kilończyków czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie - ich rywalem będą przewodzący tabeli zawodnicy Füchse Berlin.

12.09.2012 - środa: HSV Hamburg - SG Flensburg-Handewitt 25:25 (14:13) Najwięcej bramek: dla HSV - Hans Lindberg 7 (4/5), Pascal Hens 6, Domagoj Duvnjak 5, Marcin Lijewski 1; dla Flensburga - Thomas Mogensen 7, Lasse Svan Hansen 7 (1/1), Anders Eggert 4 (1/3), Steffen Weinhold 4. THW Kiel - GWD Minden 37:26 (15:10)

Najwięcej bramek: dla Kiel - Filip Jicha 10 (4/4), Christian Sprenger 4, Christian Zeitz 4; dla Minden - Nenad Biblija 5, Aljoscha Schmidt 5, Aleksandar Svitlica 4 (1/1).

TuS N-Lübbecke - SC Magdeburg 29:24 (11:12)

Najwięcej bramek: dla Lübbecke - Jens Schöngarth 6, Dennis Wilke 6 (1/1), Frank Loke 5, Paweł Niewrzawa 1, Tomasz Tłuczyński 1 (1/2); dla Magdeburga - Stefan Kneer 6, Robert Weber 5 (1/2), Bartosz Jurecki 3.

Awansem: (9. kolejka) Füchse Berlin - MT Melsungen 27:27 (15:16) Najwięcej bramek: dla Füchse - Sven-Sören Christophersen 10, Bartłomiej Jaszka 4 (1/1), Torsten Laen 4; dla Melsungen - Patrik Fahlgren 6, Michael Allendorf 5 (2/3), Nenad Vucković 5.

18 TSG Lu-Friesenheim 32 3 4 25 742:899 10

Terminarz 4. kolejki:  15.09.2012, godz. 19:00 - Rhein Neckar-Löwen - HSG Wetzlar 15.09.2012, godz. 19:00 - VfL Gummersbach - TuS N-Lübbecke 15.09.2012, godz. 19:00 - GWD Minden - TUSEM Essen 15.09.2012, godz. 20:15 - TSV Hannover-Burgdorf - HSV Hamburg 15.09.2012, godz. 20:15 - TV 1893 Neuhausen - Frisch Auf! Göppingen 16.09.2012, godz. 15:00 - TBV Lemgo - TV Grosswallstadt 16.09.2012, godz. 17:30 - Füchse Berlin - THW Kiel 16.09.2012, godz. 17:30 - SC Magdeburg - HBW Balingen-Weilstetten 05.12.2012, godz. 20:15 - SG Flensburg-Handewitt - MT Melsungen