Adam Lisiewicz: Tanio skóry nie sprzedamy

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po dwóch zwycięstwach, gracze Vetrex Sokoła Kościerzyna ponieśli dwie porażki. W sobotę kościerscy zawodnicy spróbują się przełamać w pojedynku z Polski Cukier-Pomezanią Malbork.

Vetrex Sokół zanotował wymarzony start sezonu - po dwóch kolejkach gracze z Kościerzyny mieli na swoim koncie komplet punktów. W dwóch kolejnych spotkaniach zawodnicy Bartłomieja Peplińskiego ponieśli jednak znaczące porażki, przed tygodniem ulegając Wybrzeżu Gdańsk aż 20:33. - Od samego początku meczu nie szło nam zbyt dobrze. Niepotrzebne błędy w ataku, z których Wybrzeże wyprowadzało kontry, karając nas raz po raz. W naszej lidze nie ma drużyn z którymi nie można nawiązać równorzędnej walki, bardzo często ważna jest dyspozycja dnia, a my akurat w tamtym dniu zaprezentowaliśmy się po prostu fatalnie - ocenia skrzydłowy Sokoła Adam Lisiewicz.

Kościerscy szczypiorniści postarają się przełamać złą passę w sobotnim wyjazdowym spotkaniu z Polski Cukier-Pomezanią Malbork. Dla wielu malborskich zawodników będzie to wyjątkowy pojedynek, bowiem jeszcze niedawno bronili barw Sokoła. Mowa o Marku Boneczko, Grzegorzu Sibidze oraz Łukaszu Cieślaku. Szkoleniowcem Pomezanii jest ponadto Igor Stankiewicz, były sternik kościerskiego klubu. Według Lisiewicza fakt ten dodaje dodatkowego smaczku sobotniej rywalizacji.

- Mecz z Pomezania na pewno nie będzie należał do łatwych. Drużyna z Malborka to zespół bardzo doświadczony, z kilkoma chłopakami oraz trenerem znamy się z występów w jednym zespole, co na pewno dodaje smaku naszej rywalizacji. Znając ambicje trenera Stankiewicza będzie motywował swój zespół podwójnie. Pomezania znacznie zmieniła swój skład w porównaniu z poprzednim sezonem. Doszło kilku dobrych zawodników, którzy na pewno zmienili oblicze gry zespołu. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy fajne widowisko stojące na wysokim poziomie sportowym - stwierdza Lisiewicz.

Pomimo, iż ekipa z Kościerzyny nie będzie faworytem sobotniego spotkania, Lisiewicz dostrzega szanse wywiezienia z Malborka kompletu punktów. - Sokół zawsze słynął z ambitnej gry do samego końca. Trzeba dać z siebie wszystko, walczyć o każda piłkę na boisku, a na pewno będzie dobrze. Nie jedziemy do Malborka w roli faworyta, ale na pewno tanio skóry nie sprzedamy i zrobimy wszystko aby przywieźć dwa punkty do Kościerzyny - zapewnia skrzydłowy Vetrexu.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Portal SportoweFakty.pl zaprasza na RELACJĘ LIVE z pozostałych weekendowych pojedynków PGNiG Superligi Kobiet i Mężczyzn, Ligi Mistrzów oraz I ligi mężczyzn.

Źródło artykułu:
Komentarze (0)