Bundesliga: Niespodziewane zwycięstwo Hannoveru w Wetzlar

W jedynym piątkowym spotkaniu DKB Handball Bundesligi TSV Hannover-Burgdorf pokonał na wyjeździe HSG Wetzlar 31:27 (12:14). O losach rywalizacji rozstrzygnął rozgrywający TSV, Morten Olsen.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Pojedynek znakomicie rozpoczęli faworyzowani gospodarze, którzy po zaskakująco dobry starcie sezonu plasowali się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Podopieczni Kai Wandschneidera wygrywali w 13' minucie już 7:4, by po niespełna dziesięciu minutach niespodziewanie przegrywać 9:10. Na przerwę gracze HSG Wetzlar zeszli jednak na dwubramkowym prowadzeniu, które w sporej mierze było zasługą świetnych interwencji Nikolaia Webera.

Tuż po zmianie stron do głosu coraz częściej dochodzili przyjezdni, którzy dzięki świetnej grze golkipera Martina Ziemera oraz rozgrywającego Mortena Olsena wypracowali sobie w 45' minucie trzybramkową przewagę (23:20). Gospodarze długo gonili zawodników TSV Hannoveru, zmniejszając straty w 54' minucie do dwóch trafień (26:28). W końcówce jednak po raz kolejny dał o sobie znać Olsen, który przypieczętował wygraną drużyny Christophera Nordmeyera.

Dzięki wygranej zespół z Hannoveru awansował z dziesiątej na szósta pozycję i zrównał się punktami z ekipą HSG Wetzlar. Zawodnicy z Hesji pomimo porażki utrzymali piątą lokatę. W weekend rozegranych zostanie pięć pozostałych spotkań 8. kolejki DKB Handball Bundesligi.

12.10.2012 - piątek:
HSG Wetzlar - TSV Hannover-Burgdorf 27:31 (14:12)
Najwięcej bramek: dla Wetzlar - Steffen Fäth 7, Kevin Schmidt 6, Michael Müller 4; dla TSV - Morten Olsen 12, Torge Johannsen 5, Mait Patrail 5.

Pozostałe spotkania 8. kolejki: 10.10 - GWD Minden - HSV Hamburg 22:34 (9:17) CZYTAJ 10.10 - TV Grosswallstadt - Füchse Berlin 18:25 (11:13) CZYTAJ 13.10.2012, godz. 17:00 - HBW Balingen-Weilstetten - TUSEM Essen 13.10.2012, godz. 19:00 - TuS N-Lübbecke - TV 1893 Neuhausen 13.10.2012, godz. 19:00 - MT Melsungen - VfL Gummersbach 14.10.2012, godz. 15:00 - THW Kiel - Frisch Auf! Göppingen 14.10.2012, godz. 17:30 - TBV Lemgo - SC Magdeburg