Polacy za granicą - odc. 8

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Polscy szczypiorniści występujący poza granicami kraju rozegrali kolejne mecze sezonu 2012/13. W rozgrywkach Ligi Mistrzów przełamała się ekipa Leszka Starczana, Kadetten Schaffhausen.

Legenda: Imię i nazwisko (Klub) - Łączna liczba bramek (występy) Data następnego spotkania - Rywal (Dom/Wyjazd) Liga Mistrzów:

Bartłomiej Jaszka (Füchse Berlin) - 11 (3) * 3 bramki w wygranym 29:22 wyjazdowym meczu z Pick Szeged (3. kolejka) 17.10 - Kadetten Schaffhausen (D) - 4. kolejka

Mariusz Jurkiewicz (BM Atletico Madryt) - 5 (3) * 1 bramka w przegranym 26:27 meczu z MKB Veszprém KC (3. kolejka) 17.10 - IK Sävehof (W) - 4. kolejka

Marcin Lijewski (HSV Hamburg) - 10 (2) * z powodu kontuzji nie wystąpił w wygranym 33:29 wyjazdowym meczu z Montpellier Agglomeration HB (3. kolejka) 21.10 - Partizan Belgrad (D) - 4. kolejka

Leszek Starczan (Kadetten Schaffhausen) - 9 (3) * 3 bramki w wygranym 28:27 meczu z RK Croatią Osiguranje Zagrzeb (3. kolejka) 17.10 - Füchse Berlin (W) - 4. kolejka

DKB Handball Bundesliga:

Paul Bar (HBW Balingen-Weilstetten) - 0 (0) * poza kadrą w wygranym 29:23 meczu z TUSEM Essen (8. kolejka) 20.10 - GWD Minden (W) - 9. kolejka

Bartłomiej Jaszka (Füchse Berlin) - 38 (9) * 5 bramek w wygranym 25:18 wyjazdowym meczu z TV Grosswallstadt (8. kolejka) Mecz 9. kolejki z MT Melsungen Füchse rozegrało awansem (27:27) 28.10 - SG Flensburg-Handewitt (W) - 9. kolejka

Bartosz Jurecki (SC Magdeburg) - 27 (8) * 3 bramki w wygranym 28:26 wyjazdowym meczu z TBV Lemgo (8. kolejka)

17.10 - HSG Wetzlar (D) - 9. kolejka

Marcin Lijewski (HSV Hamburg) - 9 (6) * z powodu kontuzji nie wystąpił w wygranym 34:22 wyjazdowym meczu z GWD Minden (8. kolejka) 17.10 - TV 1893 Neuhausen (W) - 9. kolejka

Paweł Niewrzawa (TuS N-Lübbecke) - 6 (5) * bez bramki w wygranym 29:26 meczu z TV 1893 Neuhausen (8. kolejka) 20.10 - Frisch Auf! Göppingen (W) - 9. kolejka

Tomasz Tłuczyński (TuS N-Lübbecke) - 20 (7) * 1 bramka w wygranym 29:26 meczu z TV 1893 Neuhausen (8. kolejka)

20.10 - Frisch Auf! Göppingen (W) - 9. kolejka

2. Bundesliga:

Łukasz Czertowicz (HG Saarlouis) - 10 (6) * 1 bramka w przegranym 29:30 meczu z ASV Hamm-Westfalen (7. kolejka) 20.10 - SG Leutershausen (W) - 8. kolejka

Bartosz Janiszewski (HG Saarlouis) - 3 (7) * bez bramki w przegranym 29:30 meczu z ASV Hamm-Westfalen (7. kolejka)

20.10 - SG Leutershausen (W) - 8. kolejka

Tomasz Jeżewski (TV 05/07 Hüttenberg) - 2 (7) * bez bramki w wygranym 27:25 wyjazdowym meczu z HC Empor Rostock (7. kolejka) 20.10 - ThSV Eisenach (D) - 8. kolejka

Eryk Kałuziński (ThSV Eisenach) - 9 (7) * bez bramki w wygranym 26:23 meczu z EHV Aue (7. kolejka) 20.10 - TV 05/07 Hüttenberg (W) - 8. kolejka

Denis Szczęsny (TV Bittenfeld) - 3 (6) * 1 bramka w wygranym 27:23 meczu z HSG Nordhorn-Lingen (7. kolejka) 20.10 - ASV Hamm-Westfalen (W) - 8. kolejka

3. Liga:

[u]3. Liga Nord:

[/u]

Arkadiusz Bosy (HSV Hannover) - 25 (6) * 2 bramki w zremisowanym 24:24 wyjazdowym meczu z TSV GWD Minden II (7. kolejka) 20.10 - TSV Burgdorf II (D) - 8. kolejka

Karol Mościński (HSV Insel Usedom) - 0 (0) * poza kadrą w zremisowanym 24:24 wyjazdowym meczu z TS Großburgwedel (7. kolejka) 20.10 - Füchse Berlin II (D) - 8. kolejka

Mateusz Rydz (HSV Hannover) - 13 (7) * bez bramki w zremisowanym 24:24 wyjazdowym meczu z TSV GWD Minden II (7. kolejka) 20.10 - TSV Burgdorf II (D) - 8. kolejka

Konrad Subocz (1.VfL Potsdam) - 5 (7) * 2 bramki w wygranym 33:25 meczu z TSV Altenholz (7. kolejka) 20.10 - HSG Handball Lemgo II (W) - 8. kolejka

Maciej Tłuczyński (VfL Fredenbeck) - 64 (7) * 12 bramek w wygranym 31:27 meczu z HF Springe (7. kolejka) 21.10 - SG Flensburg-Handewitt II (W) - 8. kolejka

Adam Weiner (TSV Burgdorf II) - 0 (0) * nie wystąpił w wygranym 36:31 meczu z SV Beckdorf (7. kolejka) 20.10 - HSV Hannover (W) - 8. kolejka

3. Liga Ost: Artur Gawlik

(SV Anhalt-Bernburg) - 0 (8) * wystąpił w wygranym 22:21 meczu z HC Aschersleben (7. kolejka) Mecz 8. kolejki z HC Elbflorenz Dresden zespół Gawlika rozegrał awansem (30:30) 27.10 - HSG Gensungen/Felsberg (D) - 9. kolejka

Michał Panfil (HSC Bad-Neustadt) - 17 (7) * 2 bramki w zremisowanym 27:27 wyjazdowym meczu z GSV Eintracht Baunatal (7. kolejka) 20.10 - Dessau-Roßlauer HV (D) - 8. kolejka

Krzysztof Zart (SG LVB Leipzig) - 5 (3) * nie wystąpił w wygranym 26:21 meczu z ESV Lokomotive Pirna (7. kolejka) 21.10 - HSC 2000 Coburg (W) - 8. kolejka

3. Liga West:

Maciej Dmytruszyński (VfL Eintracht Hagen) - 35 (7) * 5 bramek w przegranym 27:38 wyjazdowym meczu z TSV Bayer Dormagen (7. kolejka) 20.10 - SC Bayer 05 Uerdingen (W) - 8. kolejka

Krzysztof Gąsiorowski (VfL Edewecht) - 0 (6) * wystąpił w zremisowanym 25:25 wyjazdowym meczu z OSC 04 Rheinhausen (7. kolejka) 20.10 - DJK SV Adler Königshof (D) - 8. kolejka

Artur Giela (Leichlinger TV) - 24 (7) * 6 bramek w wygranym 34:23 wyjazdowym meczu z VfL Gladbeck (7. kolejka) 19.10 - ART Düsseldorf (D) - 8. kolejka

Oliver Staszewski (HSG Varel) - 14 (7) * 1 bramka w zremisowanym 25:25 meczu z Wilhelmshavener HV (7. kolejka) 20.10 - TSV Bayer Dormagen (W) - 8. kolejka

3. Liga Süd:

Paul Bar (HBW Balingen-Weilstetten II) - 0 (7) * wystąpił w przegranym 28:29 meczu z TSV Friedberg (7. kolejka) 21.10 - TV Groß-Umstad (W) - 8. kolejka

David Twardoń (HSG Konstanz) - 0 (0) * poza kadrą w wygranym 32:31 wyjazdowym meczu z TV Hochdorf (7. kolejka) 20.10 - SV 64 Zweibrücken (D) - 8. kolejka

Division 1 - Francja:

Paweł Podsiadło (Sélestat Alsace Handball) - 17 (5) * 6 bramek w wygranym 28:26 meczu z Tremblay en France HB (5. kolejka) 20.10 - Dunkerque HB Grand Littoral (D) - 6. kolejka

Michał Salami (Sélestat Alsace Handball) - 16 (5) * bez bramek w wygranym 28:26 meczu z Tremblay en France HB (5. kolejka) 20.10 - Dunkerque HB Grand Littoral (D) - 6. kolejka

Asobal Liga:

Mariusz Jurkiewicz (BM Atletico Madryt) - 14 (5) * nie wystąpił w wygranym 31:29 wyjazdowym meczu z Fertiberia Puerto Sagunto (6. kolejka) 21.10 - BM Cangas (D) - 7. kolejka

SHL - Szwajcaria:

Roman Sidorowicz (GC Amicitia Zurych) - 14 (7) * bez bramki w wygranym 27:21 mecz z RTV 1879 Basel (7. kolejka) 20.10 - TSV Fortitudo Gossau (D) - 8. kolejka

Leszek Starczan (Kadetten Schaffhausen) - 19 (6) * 3 bramki w zremisowanym 32:32 meczu z Lakers Stäfa (7. kolejka) 20.10 - RTV 1879 Basel (W) - 8. kolejka Budapest Bank Liga - Węgry:

Piotr Wyszomirski (Csurgói KK) - 0 (6) Mecz 7. kolejki przeciwko MKB Veszprem zespół Wyszomirskiego rozegrał awansem (28:58) 22.10 - Pick Szeged (W) - 8. kolejka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)