Przełamanie NMC Powen Zabrze? - relacja z meczu NMC Powen Zabrze - SPR Chrobry Głogów

W meczu 9. kolejki PGNiG Superligi NMC Powen Zabrze na własnym parkiecie pokonało ekipę SPR-u Chrobry Głogów 22:19. Zabrzanie tym samym zrehabilitowali się za porażkę z przemyskim beniaminkiem.

Alicja Chrabańska

Wynik spotkania otworzył udanym rzutem karnym Aleksandr Bushkov. Przez ponad dziesięć minut na parkiecie toczyła się zacięta, wyrównana walka, chociaż nie posypał się grad bramek. W 13. minucie widniał remisowy rezultat 3:3. Seria trafień kolejno Łukasz Kandory, Patryk Kuchczyńskiego, Sashy Bushkou i Arkadiusz Kowalskiego wyprowadziła NMC Powen Zabrze po raz pierwszy w tym spotkaniu na wyższe prowadzenie (7:3). Przyjezdni nie pozostali jednak dłużni rywalom i na swoim koncie zapisali jeszcze szczęśliwszą strzelecką passę, bo aż siedmiobramkową. Doskonały moment gry przypieczętowało podwójne trafienie Tomasz Mochockiego i dwukrotne Jakub Łucaka. W efekcie Chrobry wygrywał 10:7. Gospodarzom udało się odrobić dwie bramki, ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak go gości, którzy po trzydziestu minutach prowadzili 11:9.

NMC Powen Zabrze do wyrównania stanu rywalizacji doprowadziło w 35. minucie, za sprawą Łukasza Kandory. Gra toczyła się jak po sinusoidzie. Głogowianie zdołali powrócić na dwubramkowe prowadzenie, które ponownie zostało im odebrane. Po karnym Bushkou w 40. minucie to ekipa Bogdana Zajączkowskiego prowadziła 15:14. Na kwadrans przed końcem spotkania jeszcze wszystko było możliwe, oba zespoły dzieliły zaledwie dwie bramki (18:16 na korzyść NMC Powen Zabrze). Następne pięć minut to dobra i rozsądna gra gospodarzy i nieco zamieszania w szeregach gości. Dzięki czemu, po świetnej kontrze Grzegorz Garbacza, zespół z Zabrza wygrywał 21:16. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego nie dali jednak za wygraną. Zabrzańskiego golkipera pokonali kolejno Paweł Piętak, Grzegorz Czekałowski i Krystian Kuta, zmniejszając tym samym dystans do rywali do zaledwie dwóch bramek, a do końca spotkania pozostało jeszcze pięć minut. Ostatnie minuty nie przyniosły jednak emocji, zabrzanie spokojnie utrzymywali piłkę, goście nie mogli znaleźć recepty na przeciwników. Ostatecznie NMC Powen Zabrze wygrało 22:19.

NMC Powen Zabrze- SPR Chrobry Głogów 22:19 (9:11)

NMC Powen Zabrze: Kotliński, Kicki, Banisz - Lasoń 2, Stodtko 3, Garbacz 1, Kuchczyński 1, Adamczak, Bushkou 7, Żółtak 2, Kowalski 1, Rumniak, Kandora 3, Droździk, Nat 2.

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela, Zapora - Piętak 1, Jankowski 1, Bednarek 1, Płócienniczak 1, Świtała 1, Mochocki 2, Kuta 3, Łucak 4, Gujski 1, Płaczek 3, Wysokiński, Czekałowski 1, Ścigaj.