Rywal lepszy pod każdym względem - wypowiedzi w Metalurgu Skopje po meczu z Vive

Trener Lino Cervar i skrzydłowy Goce Georgievski uważają, że Metalurg Sopje zasłużenie przegrał w meczu Ligi Mistrzów z Vive Targami Kielce w stosunku 21:23.

Wojciech Święch
Lino Cervar (trener Metalurga Skopje): Po pierwsze chciałbym pogratulować polskiemu zespołowi i trenerowi Bogdanowi Wencie zwycięstwa w tym meczu. Ekipa z Kielc zasłużyła na komplet punktów, gdyż pokazała nieustępliwy charakter, cierpliwość i uporczywą walkę przez pełne sześćdziesiąt minut. Żal mi, że nie wykorzystaliśmy szansy i w ciągu ostatnich trzynastu minut zaprzepaściliśmy to, co udało nam się zdobyć do tego momentu. Nie wytrzymaliśmy presji, nie zagraliśmy tak, jak potrafimy. Jeśli się popełnia takie błędy w pojedynku przeciwko takiej drużynie jak Vive, to normalne, że się przegrywa.

Goce Georgievski (prawoskrzydłowy Metalurga Skopje): Vive zasłużenie cieszy się z wygranej. Piłkarze ręczni polskiego klubu byli od nas lepsi w każdym elemencie gry. Jak powiedział trener, pomimo dobrej pierwszej połowy, doznaliśmy porażki w końcówce spotkania. Zespół z Polski wiedział, jak nas ukarać za błędy i ostatecznie zasłużenie odniósł zwycięstwo. Chciałbym bardzo podziękować publiczności, która była niesamowita. Jednocześnie pragnę przeprosić, że nie udało się nam odnieść kolejnej wygranej. Mam nadzieję, iż po kolejnym meczu będą powody do wspólnego świętowania.