Zwycięskie zakończenie roku - relacja z meczu Vive Targi Kielce - Siódemka Miedź Legnica

W rozegranym awansem spotkaniu 13. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn Vive Targi Kielce pokonało przed własną publicznością Siódemkę Miedź Legnica 40:22.

Łukasz Wojtczak

Dla mistrzów Polski był to drugi mecz w ciągu zaledwie dwóch dni. W środę kielczanie w ramach rozgrywek o Puchar Polski łatwo pokonali Piotrkowianina Piotrków Tryb. Początek pojedynku z Miedzią wskazywał, że scenariusz tego meczu może być bardzo podobny. Zaledwie trzy minuty wystarczy gospodarzom, żeby prowadzić już 3:0, a trener Marek Motyczyński zmuszony był po raz pierwszy prosić o czas. Niewiele to jednak pomogło, bo tuż po wznowieniu Vive dorzuciło kolejne dwa trafienia. Miedź zupełnie nie radziła sobie w ataku pozycyjnym, narażając się na zabójcze kontrataki, a w tym elemencie brylował zwłaszcza Thorir Olafsson. Na domiar złego dla przyjezdnych, świetną formę w kieleckiej bramce prezentował Sławomir Szmal. Pierwsze trafienie goście zaliczyli dopiero w 7. minucie, po celnym rzucie Pawła Piwki. Jednak przewaga mistrzów Polski rosła błyskawicznie. Po 18 minutach było już 12:4, a pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 24:8.

Wychodząc na parkiet po zmianie stron oba zespoły zdawały sobie już sprawę, że pojedynek jest praktycznie rozstrzygnięty. Przewaga żółto-biało-niebieskich była przytłaczająca. Trener Bogdan Wenta zdecydował się też wymienić niemal całą pierwszą siódemkę. W kieleckiej bramce pojawił się m.in. Venio Losert. Na parkiecie wciąż dominacja gospodarzy była całkowita. Vive konsekwentnie podwyższało prowadzenie, nie mając litości dla zrezygnowanych legniczan. Na niespełna kwadrans przed końcową syreną przewaga kielczan wzrosła do, bagatela, szesnastu bramek (28:12). Mistrzowie Polski pozwalali sobie na efektowne zagrania, aby nieco rozbudzić znudzoną publiczność. Ostatecznie Vive Targi Kielce pokonało Siódemkę Miedź Legnica 40:22.

Vive Targi Kielce - Siódemka Miedź Legnica 40:22 (24:8)

Vive: Szmal, Losert - Buntić 4, Tkaczyk 2, Olafsson 6, Tomczak 2, Jurecki 3, Jachlewski 1, Zorman 1, Stojković 6, Musa 1, Bielecki 5, Lijewski 4, Cupić 5 (4), Strlek.
Kary: 2 minuty (Jurecki)

Miedź: Mazur, Dudek - Buchwald 1, Gregor 4, Prątnicki 2, Kryński 2, Koprowski, Wyszogrodzki 1, Skrabania 5, Czuwara Jan 1, Czuwara Wojciech, Jarowicz 4, Piwko 1, Wojkowski 1.
Kary: 2 minuty (Wojkowski)

Sędziowie: Rafał Puszkarski, Arkadiusz Sołodko (Legionowo)