Odbiły się od dna - relacja z meczu Aussie Sambor Tczew - EKS Start Elbląg

Aussie Sambor Tczew w ramach 14. kolejki PGNiG Superligi zremisował przed własną publicznością ze Startem Elbląg 22:22 (11:10).
Adrian Kołodziejek

Od samego początku inicjatywę w meczu przejęły gospodynie i już po 5 minutach prowadziły 4:1. Wynik spotkania otworzyła z rzutu karnego Justyna Domnik, która tego dnia była najskuteczniejsza w szeregach swojego zespołu. Pierwszą bramkę dla Startu zdobyła dopiero w 5 minucie Wioleta Janaczek, która z kolei była najlepszą strzelczynią w elbląskiej ekipie. Świetny początek spotkania samborzanki mogą zawdzięczać Dominice Brzezińskiej, która raz po raz broniła rzuty Startu i przez całe spotkanie jeszcze nie raz dobrze spisała się między słupkami. Pierwsza odsłona spotkania do samego końca toczyła się z przewagą Sambora, ale elblążanki cały czas goniły wynik i prawie udało się im doprowadzić do remisu. W 30 minucie rzut karny Aleksandry Jędrzejczyk obroniła Aneta Skonieczna i wynik na przerwę wynosił 11:10.

Początek drugiej połowy rozpoczęła dwoma celnymi rzutami Justyna Domnik i Sambor odskoczył w 35 minucie na trzybramkowe prowadzenie. W tym momencie podopieczne Roberta Karnowskiego staneły w miejscu, a ekipa przyjezdnych w ciągu osmiu minut zdobyła 6 bramek, dzięki czemu samborzanki w 43 minucie przegrywały 13:16. Tczewianki potrafiły się ocknąć i zaczęły małymi krokami gonić wynik, przez co w 48 minucie doprowadziły do remisu, a chwilę później wyszły na prowadzenie po rzucie Hanny Strzałkowskiej. Od tego momentu trwała wyrównana walka punkt za punkt. W ostatnich sekundach przy piłce były elblążanki, ale nie potrafiły oddać rzutu i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:22.

Oprócz zaciętej walki na parkiecie trwała również rywalizacja na trybunach. W Tczewie zajwiła się 60-osobowa grupa kibiców Startu, która razem z tczewskim klubem kibica stworzyła w hali niesamowitą atmosferę.

Aussie Sambor - Start Elbląg 22:22 (11:10)

Sambor: Brzezińska, Skonieczna A - Domnik 8, Belter 3, Lipska 1, Strzałkowska 2, Stanulewicz 3, Krajewska 1, Szlija, Skonieczna 2, Tomczyk, Szott 2.
Trener:
Robert Karnowski
Kary: 8 min

Start: Dżukiewa, Kordunowska - Matouskova 4, Białoszewska , Cekała 3, Wolska , Janaczek 8, Jędrzejczyk 2, Szymańska, Aleksandrowicz 3, Karwecka , Jałoszewska 2, Klonowska.
Trener: Jerzy Ciepliński
Kary: 4 min

Sędziowali: Rafał Puszkarski, Arkadiusz Sołodki (Legionowo). Widzów: 300

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku

Komentarze (12):

• JIIIS Zgłoś komentarz
    A ile wulgaryzmow slyszy sie idac do sklepu czy jadac autobusem ? Bez przesady hala sportowa to nie sala teatralna wiec jezeli nie sa obrazane zawodniczki to nie widze problemu.
    • jo Zgłoś komentarz
      Ja się broń Boże nie czepiam chłopaków. Dobrze, że dopingują, bo to poprawia atmosferę na meczach. Nie czyniłbym zarzutu z tego, że tam gdzie nie ma nożnej tam chłopaki śpiewają na
      Czytaj całość
      ręcznej. Prawda jest taka, że ręczna to sport, który swojego miejsce powinien właśnie szukać gdzieś na peryferiach. Warszawa, Poznań, Katowice, Wrocław, tam gdzie mocna jest piłka bardzo często nie ma już miejsca na ręczną. A gdzieś na Chrobrego Głogów, czy Beskid Nowy Sącz przychodzi mnóstwo ludzi.
      • mj1005 Zgłoś komentarz
        najśmieszniejsze w tej kłótni na komentarze jest to, ze najbardziej czepia sie osoba, która otwarcie mówi o tym że nie jest ani z Tczewa ani z Elbląga. Nie dajmy sie prowokować. Elbląg
        dobrze życzy i trzyma kciuki za Tczew.
        • Julita55 Zgłoś komentarz
          Moim zdaniem trzeba zawsze szukać pozytywów, bo przez wiele lat w Tczewie nie działo się nic. Na początku w pierwszym superligowym sezonie na Samborze była cisza jak na pogrzebie, a jak
          teraz chłopaki się starają i rozkręcili KK na dobre, to ciągle jakieś problemy. Co do przekleństw się zgadzam, nie powinno ich być, ale cała reszta jest jak najbardziej OK ! Fajnie, że coś się dzieje i że są ludzie którym się chce. Jeśli twierdzicie, że można robić to lepiej, to czemu nie przyjdziecie i nie pomożecie ? :)
          • sebaw Zgłoś komentarz
            czekam na video
            • marek23 Zgłoś komentarz
              PS>Do organizatorów meczu w Tczewie -Zbyt głośna muza z głośników i zapowiedzi przez mikrofon również za głośne ,a w związku z tym niezrozumiałe dla kibiców siedzących na trybunach
                Start w tym spotkaniu nie wyglądał najlepiej .Widać było zmęczenie po podróży i środowym spotkaniu z Zagłębiem w Lubinie .Mecz przebiegał pod dyktando Sambora .W wykonaniu Startu
                mnóstwo strat,niedokładności w rozgrywaniu piłki i strzałów w bramkarkę Tczewa lub w słupek bramki .Do tego doszły dwa niestrzelone rzuty karne i mamy wynik remisowy .Z przebiegu gry moim zdaniem sprawiedliwy dla obu drużyn .Na uwagę zasługuje głośny doping kibiców obu drużyn .
                • Samborzanin Zgłoś komentarz
                  Już dzisiaj w godzinach wieczornych lub jutro rannych ukaże się wideorelacja z dopingu ! Jeszcze raz dzięki wszystkim którzy sie zjawili włacznie z kibicami Startu :) pozdrowienia dla
                  kumatych :)
                  • Tczewiak ST Zgłoś komentarz
                    Ludzie. O co Wam chodzi powiedzcie mi/nam ? NA MECZU PADŁY ZE 3 PRZEKLEŃSTWA I NIE BYŁY ONE SKIEROWANE DO DRUŻYNY ANI KIBICÓW PRZYJEZDNYCH, LECZ BYŁY ONE W JEDNEJ PRZYŚPIEWCE.. Czasami
                    mocniejsze słowa bardziej motywują, a w tym przypadku padły one 3 razy ... Na każdej hali znajdzie się jakaś osoba, która głośno klnie np. w stronę arbitrów czy wyraża niezadowolenie z gry dziewczyn. My na tym meczu nie wyzywaliśmy sędziów, ani drużynę przyjezdną wraz z jej kibicami. Więc nie rozumiem dlaczego zrobił się taki szum wokół tego meczu i naszego dopingu ? Zamiast patrzeć na całokształt tej atmosfery, która była wczoraj bardzo fajna i ze strony gości jak i oczywiście gospodarzy, większość patrzy na ten moment meczu w pierwszej połowie (dokładniej 15-18 min) gdzie w jednej przyśpiewce padło przekleństwo ... tyle w temacie i zrozumcie, że nie tylko na hali w Tczewie pojawiają się przekleństwa bo takie są na każdej hali czy to grupa kibiców czy jakiś pojedynczy fan. A uważam, że 3 przekleństwa, głośny doping przez 60 min i oprawa ( balony, confetti, flagi) to nie jest zachowanie, które jak wielu określiło "kibolskie", lecz po prostu byłą fajna zabawą. Dlatego nie rozumiem Was krytyków tczewskich kibiców, bo tak na prawdę chyba nie wiecie na czym polega DOPING. Jesteśmy z Dziewczynami na dobre i na złe i będziemy dalej robić swoje, aby pomóc im w utrzymaniu się w Superlidze. Dla nas liczy się Ich zdanie na ten temat i tego będziemy się trzymać . SAMBOR !
                      Ma ktos filmik z meczu
                      • Karolina ze Szczecina Zgłoś komentarz
                        W Tczewie nie dobrej piłki nożnej więc się dzieciarnia pod piłkę nożną podczepiła. I się dziwi, że im "ch..." i inne bluzgi na forum wypominają bo przecież na stadionach
                        piłkarskich to norma. Kibolstwo świetnie się bawi we własnym gronie tworząc "niesamowitą atmosferę", a że rodziny z dziećmi na kolejny mecz już nie przyjdą... Bez wulgaryzmów, agresji wobec innych kibiców też można się dobrze bawić. Czy normalni kibice z klubu kibica już nie mają już nic do powiedzenia i oddali władzę przybłędom z nożnej?