Odbiły się od dna - relacja z meczu Aussie Sambor Tczew - EKS Start Elbląg

Aussie Sambor Tczew w ramach 14. kolejki PGNiG Superligi zremisował przed własną publicznością ze Startem Elbląg 22:22 (11:10).

Adrian Kołodziejek

Od samego początku inicjatywę w meczu przejęły gospodynie i już po 5 minutach prowadziły 4:1. Wynik spotkania otworzyła z rzutu karnego Justyna Domnik, która tego dnia była najskuteczniejsza w szeregach swojego zespołu. Pierwszą bramkę dla Startu zdobyła dopiero w 5 minucie Wioleta Janaczek, która z kolei była najlepszą strzelczynią w elbląskiej ekipie. Świetny początek spotkania samborzanki mogą zawdzięczać Dominice Brzezińskiej, która raz po raz broniła rzuty Startu i przez całe spotkanie jeszcze nie raz dobrze spisała się między słupkami. Pierwsza odsłona spotkania do samego końca toczyła się z przewagą Sambora, ale elblążanki cały czas goniły wynik i prawie udało się im doprowadzić do remisu. W 30 minucie rzut karny Aleksandry Jędrzejczyk obroniła Aneta Skonieczna i wynik na przerwę wynosił 11:10.

Początek drugiej połowy rozpoczęła dwoma celnymi rzutami Justyna Domnik i Sambor odskoczył w 35 minucie na trzybramkowe prowadzenie. W tym momencie podopieczne Roberta Karnowskiego staneły w miejscu, a ekipa przyjezdnych w ciągu osmiu minut zdobyła 6 bramek, dzięki czemu samborzanki w 43 minucie przegrywały 13:16. Tczewianki potrafiły się ocknąć i zaczęły małymi krokami gonić wynik, przez co w 48 minucie doprowadziły do remisu, a chwilę później wyszły na prowadzenie po rzucie Hanny Strzałkowskiej. Od tego momentu trwała wyrównana walka punkt za punkt. W ostatnich sekundach przy piłce były elblążanki, ale nie potrafiły oddać rzutu i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:22.

Oprócz zaciętej walki na parkiecie trwała również rywalizacja na trybunach. W Tczewie zajwiła się 60-osobowa grupa kibiców Startu, która razem z tczewskim klubem kibica stworzyła w hali niesamowitą atmosferę.

Aussie Sambor - Start Elbląg 22:22 (11:10)

Sambor: Brzezińska, Skonieczna A - Domnik 8, Belter 3, Lipska 1, Strzałkowska 2, Stanulewicz 3, Krajewska 1, Szlija, Skonieczna 2, Tomczyk, Szott 2.
Trener:
Robert Karnowski
Kary: 8 min

Start: Dżukiewa, Kordunowska - Matouskova 4, Białoszewska , Cekała 3, Wolska , Janaczek 8, Jędrzejczyk 2, Szymańska, Aleksandrowicz 3, Karwecka , Jałoszewska 2, Klonowska.
Trener: Jerzy Ciepliński
Kary: 4 min

Sędziowali: Rafał Puszkarski, Arkadiusz Sołodki (Legionowo). Widzów: 300