Grupa B: Awans Danii, szlagier dla Islandii

Reprezentacja Danii odniosła trzecie zwycięstwo w grupie i zapewniła sobie awans do kolejnej rundy. W szlagierowym pojedynku Islandia pokonała Macedonię.

Sławomir Bromboszcz

Reprezentacja Rosji pokonała drużynę narodową Kataru i przybliżyła się do awansu do kolejnej rundy. Spotkanie od początku przebiegało po myśli Sbornej, która po 10 minutach gry prowadziła 7:4. W pierwszej połowie do bramki Kataru często trafiał Timur Dibirov. Rosjanie do szatni zeszli prowadzać 16:13. W drugiej połowie Rosjanie utrzymywali bezpieczne prowadzenie. W bramce Sbornej świetnie prezentował się Vadim Bogdanov, który zawody zakończy z 50 procentową skutecznością. Rosja zwyciężyła 29:22, odnosząc drugie zwycięstwo w fazie grupowej.

W najciekawszym wtorkowym spotkaniu grupy B Islandia zmierzyła się z Macedonią. Szczypiorniści z kraju gejzerów chcąc walczyć o wysokie miejsce w grupie nie mogli sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. Islandczycy fantastycznie rozpoczęli spotkanie, prowadząc po 7 minutach 4:0. Później jednak gra się wyrównała i Macedończycy jeszcze przed przerwą odrobili straty 10:10. Początek drugiej połowy, podobnie jak pierwszej, należał do Islandczyków, którzy zdobyli pięć bramek z rzędu. To ustawiło mecz. Macedończycy nie byli w stanie odrobić strat, a rywale utrzymywali bezpieczną przewagę. Świetnie zaprezentował się Thorir Olafsson, zawodnik Vive Targów Kielce. Skrzydłowy trafił 5 na 6 rzutów. Islandia zwyciężyła 23:19.

W ostatnim wtorkowym spotkaniu grupy B reprezentacja Danii pewnie pokonała Chile. Szczypiorniści z Ameryki w pierwszej połowie dzielnie dotrzymywali krok mistrzowi Europy, przegrywając różnicą "tylko" czterech bramek. Po zmianie stron Duńczycy zdeklasowali rywala. Skutecznością imponował Anders Eggert, który trafił 9 z 10 rzutów. W bramce solidnie prezentował się Jannick Green, który bronił ze skutecznością 38 procent. Duńczycy rozbili Chile 43:24.

Katar - Rosja 22:29 (13:16)
Najwięcej bramek: dla Kataru - Sinen Wajdi 5, Boumendjel Charafeddine 4; dla - Rosji Dibirov Timur 6, Rastvortsev Alexey 4.

Macedonia - Islandia 19:23 (10:10)
Najwięcej bramek: dla Macedonii - Manaskov Dejan 5, Stoilov Stojanche 4, Lazarov Kiril 4; dla Islandii - Palmarsson Aron 5, Olafsson Thorir 5, Sigurdsson Gudjon Valur 9.

Dania - Chile 43:24 (17:13)
Najwięcej bramek: dla Danii - Eggert Anders 9, Lindberg Hans 5, Lauge Rasmus 4, Noddesbo Jesper 4, Svan Lasse 4, Mollgaard Henrik 4; dla Chile - Salinas Rodrigo 10.