Grupa A: Awans Francji i Niemiec

W środę zespoły rywalizujące w grupie A rozegrały czwartą serię spotkań. Awans do kolejnej rundy wywalczyły reprezentacje Francji i Niemiec.

Sławomir Bromboszcz

Drogę do kolejnej rundy rozgrywek skomplikowali sobie świetnie spisujący się do tej pory Tunezyjczycy. Zespół z Afryki niespodziewanie uległ Brazylii. Canarinhos po nie najlepszym początku mundialu wyraźnie łapią wiatr w żagle i zapewnili sobie miejsce w najlepszej czwórce. Spotkanie od początku układało się po myśli Brazylijczyków, którzy po 20 minutach gry prowadzili 9:5. Tunezyjczycy zdołali doprowadzić do remisu 10:10, jednak wówczas ponownie Canarinhos poprawili swoją grę i wypracowali bezpieczną przewagę. Brazylia zwyciężyła 27:22.

Piłkarze ręczni z Niemiec w środę zapewnili sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek. Podopieczni Martina Heubergera pokonali Czarnogórę. Do 20 minuty zespoły toczyły wyrównaną walkę, później uwidoczniła się przewaga naszych zachodnich sąsiadów, którzy odskoczyli rywalom na cztery bramki 12:8. Czarnogórcy nie byli wstanie przeciwstawić się dobrze funkcjonującej obronie rywali, mimo że nie najlepiej spisywał się Silvio Heinevetter. Niemcy natomiast brylowali w ataku, rzucając ze skutecznością 74 procent. Dominacja Niemców nie podlegała dyskusji nawet przez moment, Czarnogóra ulegała 21:29.

Reprezentacja Francji rozkręca się z meczu na mecz. Trójkolorowi zaliczyli świetny występ w spotkaniu przeciwko Argentynie. Po 9 minutach gry szczypiorniści znad Sekwany prowadzili 7:0! Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Trójkolorowych 19:6. W bramce kapitalnie spisywał się Thierry Omeyer, który bronił ze skutecznością 68 procent! Warto również podkreślić fanatyczną postawę w ataku mistrzów świata, którzy rzucali ze skutecznością 70 procent. Francuzi zwyciężyli 35:23 i są o krok od zajęcia 1. miejsca w grupie.

Brazylia - Tunezja 27:22 (13:11)
Najwięcej bramek: dla Brazylii - Candido Lucas 5, Ribeiro Felipe 4, Pacheco Fernando José 4; dla Tunezji - Alouini Kamel 6, Sanai Mosbah 4, Ben Salah Abdelhak 4.

Niemcy - Czarnogóra 29:21 (13:11)
Najwięcej bramek: dla Niemiec - Klein Dominik 4, Theuerkauf Christoph 4, Haas Michael 3, Weinhold Steffen 3, Reichmann Tobias 3, Wiencek Patrick 3; dla Czarnogóry - Melic Fahrudin 7, Vujovic Stevan 4, Markovic Igor 3.

Argentyna - Francja 23:35 (6:19)
Najwięcej bramek: dla Argentyny - Simonet Pablo 8, Vieyra Federico 6, Schiaffino Francisco 4; dla Francji - Honrubia Samuel 7, Guigou Michaël 6, Karabatic Nikola 5, Barachet Xavier 3, Abalo Luc 3.