Marcin Lijewski i Piotr Grabarczyk zgłoszeni

Marcin Lijewski i Piotr Grabarczyk zostali zgłoszeni do ścisłej kadry reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Hiszpanii.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Zawodnicy zastąpili kontuzjowanych Mariusza Jurkiewicza i Michała Chodarę. Reprezentacja Polski tym samym wykorzystała cały limit zmian.

Marcin Lijewski nie znalazł się w grupie szesnastu zawodników, którą Michael Biegler  zabrał na mistrzostwa świata do Hiszpanii. Powołanie dla "Lijka" wydawało się być jednak tylko kwestią czasu. Przed mundialem trener Jacek Będzikowski mówił: - Zawsze jest taka szansa. Nie po to go zgłaszaliśmy. To jest nasze wyjście awaryjne, gdy coś złego stanie się na naszym prawym rozegraniu.

Kontuzja Mariusza Jurkiewicza i brak wartościowego zmiennika dla Krzysztofa Lijewskiego sprawiły, że sztab szkoleniowy polskiej reprezentacji postanowił powołać dodatkowo Marcina Lijewskiego i Piotra Grabarczyka. Doświadczeni zawodnicy powinni być sporym wzmocnieniem polskiej kadry.

Marcin Lijewski w reprezentacji do tej pory rozegrał 248 meczów, zdobywając 709 bramek. Piotr Grabarczyk legitymuje się 52 występami w kadrze oraz 39 bramkami.

Poważna kontuzja Michała Chodary

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×