Plaga kontuzji - relacja z meczu Sambor Tczew - AZS Politechnika Koszalin

Aussie Sambor Tczew w ramach 15. kolejki PGNiG Superligi zremisował przed własną publicznością z AZS Politechniką Koszalin 31:31 (18:16).

Adrian Kołodziejek

Spotkanie lepiej rozpoczęły koszalinianki, a wynik w 1. minucie otworzyła Monika Koprowska. W 4. minucie po trzech celnych rzutach Tatiany Bileni AZS prowadził już 4:1. Od tego momentu oba zespoły toczyły wyrównany bój z minimalną przewagą przyjezdnych. W 8. minucie Dominika Brzezińska została trafiona piłką w głowę i nie była w stanie dalej kontynuować gry w bramce, lecz opuściła boiska o własnych siłach. Na domiar złego minutę później kontuzji kolana doznała Hanna Strzałkowska i również została zniesiona z parkietu. Mimo tego tczewianki nie załamały się doprowadzając w 12. minucie do remisu 8:8. Kolejne 5 minut to walka punkt za punkt i wyjście na pierwsze prowadzenie w tym meczu ekipy gospodyń. W 18. minucie rzut karny skutecznie egzekwowała Justyna Domnik, dzięki czemu tczewianki wyszły na prowadzenie 12:11 i nie oddały go już do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 18:16.

Pierwszą bramkę w drugiej odsłonie zdobyła Joanna Dworaczyk, na co w ekipie gospodyń celnym trafieniem odpowiedziała Katarzyna Skonieczna. W 37 minucie koszalinianki zdołały doprowadzić do remisu, a minutę później wyszły na prowadzenie 21:20. Kolejne 9 minut to 1-2 bramkowe prowadzenie AZS-u, aż do 50 minuty gdy tczewianki ponownie dogoniły wynik, który wynosił 25:25. Przez ostatnie 10 minut na parkiecie trwała wyrównana walka bramka za bramkę. W 59. minucie przy rezultacie 31:31 rzut karny zmarnowała Justyna Domnik, który mógł dać Samborowi zwycięstwo. Do końcowego gwizdka żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i spotkanie zakończyło się wynikiem 31:31.

Aussie Sambor - AZS Politechnika 31:31 (18:16)

Sambor: Brzezińska, Skonieczna A, Wiercioch - Domnik 8, Belter 4, Lipska , Strzałkowska , Stanulewicz , Krajewska 3, Szlija, Skonieczna 8, Tomczyk 1, Szott 7.
Trener: Robert Karnowski
Kary: 8 min

AZS: Sziwierska - Kobyłecka 2, Bilenia 10, Dworaczyk 2, Muchocka 6, Łach, Chmiel, Odrowska , Koprowska 4, Dąbrowska 7, Matuszczyk.
Trener: Giennadij Kamielin
Kary: 10 min

Sędziowali: Bartosz Leszczyński (Płock), Marcin Piechota (Płock) Widzów: 300